شناسایی ۴۹۷ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در لرستان

به گزارش رکنا از لرستان؛ سرهنگ مسلم مؤیدی  در جمع خبرنگاران، طرح برخورد با متخلفان تغییر کاربری غیرمجاز اشاره کرد و اظهار داشت: ۴۹۷ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از ابتدای سال تا کنون شناسایی، و برای متخلفان اخطار صادر شده و توقف عملیات صورت‌گرفته است.

وی تصریح کرد: ۴۷ مورد تبصره دو ماده ۱۰ به دنبال شناسایی‌ها و صدور اخطاریه‌ها برای تغییر کاربری اراضی اجرا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان، بیان کرد: بیشترین تغییر کاربری‌های غیرمجاز ثبت شده در سامانه cms مربوط به شهرستان خرم‌آباد با تعداد ۱۷۹ مورد بوده است.

سرهنگ مؤیدی، ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و همچنین هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.

وی گفت: گشت‌های یگان حفاظت امور اراضی در سطح استان لرستان فعال هستند و با گشت مستمر و باهدف جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز از طریق سامانه ۱۳۱ و یا با مراجعه به نشانی https://cms.laoi.ir تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند.

 

 

کدخبر: 1016052 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟