رایزنی برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در روستای وناب دلفان

به گزارش رکنا از لرستان؛ عطا حسن‌پور در بازدید از روستای وناب در دلفان، گفت: این روستا به‌دلیل همجواری با کوه گل‌اندام از پنج سراب دائمی برخوردار است که همواره مورد توجه گردشگران بوده‌است.

وی افزود: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان آمادگی همکاری با اهالی برای ایجاد و احداث مجتمع گردشگری، اقامتگاه بوم‌گردی و یا سنتی و مجتمع پذیرایی را دارد و در این راستا از سرمایه‌گذاران بومی این منطقه حمایت می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و ‌صنایع‌دستی لرستان عنوان کرد: امکان تبدیل روستای وناب به منطقه نمونه گردشگری و یا روستای هدف گردشگری وجود دارد که باید با همکاری اهالی و حمایت از این افراد، زمینه را برای تبدیل به منطقه توریستی ایجاد کنیم.

اصغر قهرمانی، فرماندار دلفان، نیز بیان کرد: این شهرستان دارای مناطق گردشگری و چشم‌انداز متفاوتی است و این مناطق برای گردشگری عموم ساماندهی شود.

وی افزود: روستای وناب در بخش مرکزی سرشار از باغ‌های گردو و میوه است که به‌دلیل واقع‌شدن در منطقه کوهپایه‌ای از آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

قهرمانی یادآور شد: ما این آمادگی را داریم تا با استفاده از اعتبارات راهداری و همچنین حمایت‌های فرمانداری زمینه ایجاد راه دسترسی مناسب برای روستای وناب فراهم شود.

 

 

کدخبر: 1014078 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟