ضریب اشغال اماکن اقامتی قم به ۹۵ درصد رسید

به‌گزارش رکنا از قم، علیرضا ارجمندی در این زمینه افزود: در هفته جاری دوهزار ۷۶۰ زائر و مسافر خارجی در اماکن اقامتی قم اعم از هتل، هتل آپارتمان و مهمان‌پذیر اسکان یافته‌اند.

وی با اشاره به اشتیاق بالای کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس برای سفر به ایران، اضافه کرد: بیشتر زائران خارجی قم از کشور عراق هستند.

وی با بیان ویژگی‌های خاص شهر قم و وجود بارگاه حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران و دیگر امامزادگان به‌عنوان دومین شهر زیارتی ایران، گفت: در مدت حدود ۲۰ ماه از شیوع ویروس کرونا، گردشگری قم روزهای کم‌فروغی را سپری کرد.

ارجمندی تصریح کرد: با شروع واکسیناسیون کرونا و رفع محدودیت‌ها و صدور ویزای گردشگری از آبان ماه، به‌مرور صنعت گردشگری استان به روزهای اوج برمی‌گردد.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، بر اساس رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک، از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونایی شد و از  ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید ۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده‌ است.

نظری/ رکنا

 

آیا این خبر مفید بود؟