دستگیری کلاهبردار 20 میلیارد ریالی در قم

سردار" سیدمحمود میرفیضی" اظهار داشت: در پی وصول شکایاتی مبنی بر وقوع کلاهبرداری از طریق سایت دیوار، بلافاصله موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود: متهم با تبلیغ در سایت دیوار درخصوص تجارت و واردات عمده تلفن همراه از کشور همسایه و سودآوری مناسب این امر و انجام مانور متقلبانه،مالباختگان را مجاب به سرمایه گذاری کرده و موفق به دریافت 20 میلیارد ریال از شکات می شود و پس از آن تماس های تلفنی متهم قطع می شود.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: تیمی از کارآگاهان پلیس اگاهی استان با توسعه اقدامات و بکار گیری شگردهای پلیسی ، هویت واقعی متهم که اهل و ساکن یکی از استان های غربی کشور است را شناسایی و با اشراف اطلاعاتی ، مخفیگاه وی را در یک ویلای لوکس در یکی از استان های شمالی به دست آودردند.

وی تصریح کرد: پس از صدور نیابت قضایی و هماهنگی های لازم، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم به مخفیگاه وی اعزام و متهم متواری را در یک عملیات غافلگیرانه جلب و به پلیس آگاهی قم انتقال دادند.

 سردار میرفیضی خاطر نشان کرد: متهم در تحقیقات انجام گرفته ، صراحتا به بزه انتسابی اعتراف و به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی معرفی و با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد .

فرمانده انتظامی استان قم به شهروندان توصیه کرد: آشنایی با افراد ناشناس در بستر فضای مجازی خصوصا(سایت های دیوار و شیپور و... به منظور خرید و فروش) و پیرو آن اعتماد بی مورد افراد و انجام معاملات با مبالغ بالا بدون احراز هویت طرفین ، منجر به سوء استفاده متهمان و نهایتا منجر به وقوع جرم کلاهبرداری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟