فال حافظ امروز / 20 اردیبهشت با تفسیر دقیق

در سایت رکنا فال حافظ روزانه تان را با تفسیر کامل و دقیق بخوانید.

فـال حـافـظ متولدین فروردین

فروردین

هر چند غرق بحر گناهم ز صد جهت

تا آشنای عشق شدم ز اهل رحمتم

عیبم مکن به رندی و بدنامی ای حکیم

کاین بود سرنوشت ز دیوان قسمتم

تـعـبـیـر:

می خواهی دوباره از اول آغاز کنی به طوری که انگار همه چیز از اول آغاز شده. خطاهای زیادی در زندگی ات کرده ای اما نگران نباش چون خداوند بخشنده است. نصیحت حافظ به شما این است که هرچه زودتر توبه کن تا درهای رحمت و نعمت خداوند به رویت گشوده شود. دلواپسی از آینده نداشته باش چراکه با تقدیر نمی توان جنگید. روحیه و انرژی قبل را نداری ولی اگر تلاش کنی می توانی از این وضعیت خیلی زود خلاص شوی. هدف هایی که در سر داری را اجرایی می کنی. شک نداشته باش به مراد دلت خواهی رسید.

فـال حـافـظ متولدین اردیبهشت

اردیبهشت

حلاج بر سر دار این نکته خوش سراید

از شافعی نپرسند امثال این مسائل

گفتم که کی ببخشی بر جان ناتوانم

گفت آن زمان که نبود جان در میانه حائل

تـعـبـیـر:

بابت موضوعی احساس ندامت و پشیمانی می کنی. بدان که پشیمانی بی فایده است. آنچه شروع کرده ای را نصقه و نیمه رها کن. چراکه با وجود سختی هایی که دارد ولی موفقیت و آرامش را برایت به ارمغان می آورد. طبق تفسیر فال حافظ تان باید با فکر دست به عمل بزنی و درنگ نکنی. خوشبختانه اراده بسیار قوی داری و فقط باید از ته دل بخواهی کاری را شروع کنی تا در آن پیروز شوی.

فـال حـافـظ متولدین خرداد

خرداد

خورشید چو آن خال سیه دید به دل گفت

ای کاج که من بودمی آن هندوی مقبل

شاها فلک از بزم تو در رقص و سماع است

دست طرب از دامن این زمزمه مگسل

تـعـبـیـر:

فال حافظ شما می گوید در اطرافت اشخاص زیادی هستند که به تو حسودی می کنند و می خواهند تو شکست بخوری ولی اصلا نترس. چون تو می توانی بر همه آنها غلبه کنی ولی باید حواست باشد که نان بازویت را بخوری. همیشه از قدرت فکرت استفاده کن. انسانی خیر هستی که به زودی پاداش قلب پاکت را می گیری.

فـال حـافـظ متولدین تیر

تیر

چو بر در تو من بی‌نوای بی زر و زور

به هیچ باب ندارم ره خروج و دخول

کجا روم چه کنم چاره از کجا جویم

که گشته‌ام ز غم و جور روزگار ملول

تـعـبـیـر:

باید در راه هدفت ثابت قدم باشی و دست از تلاش برنداری تا موفق شوی. کمی دنیا را داری تیره و تار می بینی چون وضع مالی مناسبی نداری. آرام و قرار نداری. حافظ به شما می گوید از لطف خدا هرگز ناامید نشو چراکه به زودی اتفاقات مثبتی در زندگی ات می افتد. مواظب باش که حرف دلت را به هر کسی نگویی.

فـال حـافـظ متولدین مرداد

مرداد

بیا که توبه ز لعل نگار و خنده جام

حکایتیست که عقلش نمی‌کند تصدیق

اگر چه موی میانت به چون منی نرسد

خوش است خاطرم از فکر این خیال دقیق

تـعـبـیـر:

در تفسیر فال حافظ تان آمده که آدم محکم و با اراده ای هستی. همین ویژگی ها موفقیت را برایت رقم می زند. بسیار محتاطی و تا جایی که می توانی راه عقل را در پیش می گیری به جای احساس. نیتی در سر داری که باید تحقیق بیشتری درباره آن کنی .

فـال حـافـظ متولدین شهریور

شهریور

نفس نفس اگر از باد نشنوم بویش

زمان زمان چو گل از غم کنم گریبان چاک

رود به خواب دو چشم از خیال تو هیهات

بود صبور دل اندر فراق تو حاشاک

تـعـبـیـر:

رفیق دلسوز و همراهی داری که همیشه قدردان خوبی هایش باش. امید در زندگی ات بسیار دخیل است هرچند بعضی اوقات اتفاقاتی می افتد که دلسرد می شوی. فال حافظ شما می گوید زبان تندی داری که موجب سوءتفاهم برای اطرافیانت می شود. بهتر است با این کار آنها را از خودت نرنجانی. علم و دانشت را به کار ببر تا بتوانی به مرادت برسی.

فـال حـافـظ متولدین مهر

مهر

ناوک چشم تو در هر گوشه‌ای

همچو من افتاده دارد صد قتیل

یا رب این آتش که در جان من است

سرد کن زان سان که کردی بر خلیل

تـعـبـیـر:

نشسته ای و منتظری از آسمان برایت اتفاقات خوبی بیفتد اما باید بدانی که هیچ کس بدون تلاش به موفقیت نمی رسد. فال حافظ شما می گوید زمان به سرعت می گذرد. حواست جمع باشد و تا می توانی از وقتت استفاده کن. در حال حاضر شاید بخت با تو یار نباشد ولی مطمئن باش دیری نمی پاید که روی آرامش و خوشی را می بینی. بعضی اوقات دنیا به کام آدم می چرخد حتی اگر ذره ای تلاش نکنی.

فـال حـافـظ متولدین آبان

آبان

سری که بر سر گردون به فخر می‌سودم

به راستان که نهادم بر آستان فراق

چگونه باز کنم بال در هوای وصال

که ریخت مرغ دلم پر در آشیان فراق

تـعـبـیـر:

تفسیر فال حافظ شما این است که برای رسیدن به مقصد تلاشت را بکن و نتیجه را به خدا واگذار کن. توکل و ایمانت را از دست نده. صبور باش و از عجله در هر کاری بپرهیز. زندگی را به دست تقدیر بسپار. هیچ وقت چیزی را به زور نخواه که به دست آوری. تو فقط تلاشت را بکن و برای رسیدن به آرزویت به درگاه خداوند دعا کن.

فـال حـافـظ متولدین آذر

آذر

در خلوص منت ار هست شکی تجربه کن

کس عیار زر خالص نشناسد چو محک

گفته بودی که شوم مست و دو بوست بدهم

وعده از حد بشد و ما نه دو دیدیم و نه یک

تـعـبـیـر:

تلاشت را بکن تا دینی که به گردن داری را ادا کنی. در هرچه دچار شک و تردید می شوی تحقیق بیشتری کن تا به نتیجه برسی. حافظ به شما می گوید خبر خوش این است که به زودی به هدفت خواهی رسید.

فـال حـافـظ متولدین دی

دی

گل ز حد برد تنعم نفسی رخ بنما

سرو می‌نازد و خوش نیست خدا را بخرام

زلف دلدار چو زنار همی‌فرماید

برو ای شیخ که شد بر تن ما خرقه حرام

تـعـبـیـر:

با شخصی که انتظارش را هم نداری دیدار خواهی کرد که بسیار شادمان می شوی. براساس فال حافظ امروزتان به مسافرتی خواهی رفت که برایت پر از بار معنوی است. هیچ چیز در این دنیا تا ابد نمی ماند پس بهتر است دل به این دنیا نبندی و فقط سعی کنی از زندگی ات لذت ببری. از روی حس ترحم و دلسوزی کاری برای کسی انجام نده. سعی کن اگر قدمی بر می داری برای کسی فقط برای دل خودت باشد.

فـال حـافـظ متولدین بهمن

بهمن

از ثبات خودم این نکته خوش آمد که به جور

در سر کوی تو از پای طلب ننشستم

عافیت چشم مدار از من میخانه نشین

که دم از خدمت رندان زده‌ام تا هستم

تـعـبـیـر:

در فال حافظ تان آمده باوفا بودن شما زبانزد اطرافیانت هست. در راه عشقت بسیار پایدار هستی و هر کاری بتوانی برای او انجام می دهی. حسودان زیادی داری که همه را ناکام گذاشتی. بیماری سراغت می آید که خوشبختانه خیلی زود رفع می شود. نگران نباشید. ناراحتی هایت به پایان رسیده و به زودی به آرزوهایت خواهی رسید.

فـال حـافـظ متولدین اسفند

اسفند

شرمم از خرقه آلوده خود می‌آید

که بر او وصله به صد شعبده پیراسته‌ام

خوش بسوز از غمش ای شمع که اینک من نیز

هم بدین کار کمربسته و برخاسته‌ام

تـعـبـیـر:

حافظ به شما می گوید دعای زیادی کرده ای تا به اهدافی که در سر داری برسی ولی بدان که بدون تلاش و فقط با دعا کسی به موفقیت نمی رسد. استعدادهای زیادی داری که متاسفانه از آنها استفاده بهینه نمی کنی. باید تلاشت و پشتکارت بیشتر باشد تا بتوانی موفق شوی. خوشحال باش که ناراحتی هایت تمام می شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟