عکس لورفته از عروسی حمیرا / خانم خواننده چه بود و چه شد!

حمیرا / حمیرا خواننده / بیوگرافی حمیرا / همسر حمیرا / عکس حمیرا

پروانه امیر افشاری که با نام حمیرا شهرت دارد ، در یک خانواده با نفوذ و ثروتمند ترک زبان پرورش یافت سپس به کلاس های آواز رفت،سال ۱۳۳۹ وقتی ۱۶ ساله بود بدور از چشم پدر و با حمایت مادرش زیر نظر علی تجویدی موسیقی و آواز را یاد گرفت و بعد از ۳ سال در ۱۹ سالگی در آزمون صدای رادیو قبول شد،بخاطر اینکه پدرش او را نشناسد نام هنری حمیرا را انتخاب و مشغول کار شد.

حمیرا

ازدواج حمیرا

در پی ماجرای آواز خوانی حمیرا و مخالفت پدرش در سن 18 سالگی با حمایت همسر اولش که از آلمان برگشته بود توانست به آوازخوانی ادامه دهد که نامی از همسر اول حمیرا ثبت نشده.

همسر دوم:  ازدواج با پرویز یاحقی

حمیرا

حمیرا مدت ۸ سال همسر آهنگساز بنام ایرانی، پرویز یاحقی بود که در این دورهٔ زناشویی، آثار ماندگاری با شعرهایی از بیژن ترقی و آهنگ‌هایی از یاحقی، مانند «مرا نفریبی»، «هدیهٔ عشق»، «بهار نو رسیده»، «مرا تنها نگذاری»، «پنجره‌ای به باغ گل»، «آهنگ محبت»، «با دلم مهربان شو»، «بهار عشق من»، «ای رفته از بر من»، «به‌خاطر تو»، «می عاشقانه»، «دل شکنی گناهه»، «چند با یادت فریبم این دل دیوانه را»، و… اجرا کرده‌است.

وی بعد از چند سال، به‌دلیل مشکلات ویژه‌ای که برایش در زندگی پیش آمد، از پرویز یاحقی جدا شد. بعد از طلاق ارتباط هنری حمیرا با پرویز یاحقی به‌طور کامل قطع می‌شود

کدخبر: 930231 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟