هماهنگی دستگاه قضا با ناجا برای بهبود خدمت به مردم ضروری است

به گزارش رکنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به همراه معاونین و جمعی از مسئولان عالی‌رتبه‌ این نیرو امروز (سه‌شنبه‌ ) با حضور در دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با وی دیدار کردند.

فرمانده نیروی انتظامی در این دیدار با تبریک مجدد انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست دستگاه قضا، برای ایشان که مناصب مختلف قضایی را گام به گام تا عالی‌ترین سطح تجربه کرده، در ایفای این مسئولیت خطیر آرزوی موفقیت کرد.

سردار اشتری همچنین به ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد بخش های مختلف نیروی انتظامی پرداخت و از آمادگی کامل این نیرو برای گسترش همکاری‌هایش‌ با دستگاه قضایی در کشف و برخورد با جرائم سازمان‌یافته، کشف و انهدام باندها و شبکه‌های نفوذ و فساد، پیشگیری از وقوع جرم‌ و دیگر حوزه‌های مأموریتی ناجا خبر داد.

در این دیدار معاونین و مسئولان سازمان‌های وابسته به نیروی انتظامی نیز درباره عملکرد و اقدامات‌ مجموعه متبوع‌ِشان به رئیس جدید دستگاه قضا گزارش دادند.

رئیس قوه قضائیه نیز با تشکر از ابراز محبت فرمانده نیروی انتظامی و همکارانش نسبت به وی و گزارشی که درباره وضعیت و عملکرد این نیرو ارائه کردند، بر لزوم افزایش همکاری‌های پلیس و دستگاه قضا در جهت برخورد با ناهنجاری‌ها، حفظ امنیت و حل مشکلات مردم تأکید کرد.

محسنی اژه‌ای گفت: نیروی انتظامی از مهم‌ترین دستگاه‌های مرتبط با قوه قضاییه است که مانند دادسراها در خط مقدم مراجعات مردمی قرار دارد و برخورد حکیمانه‌ و مهربانانه‌اش با مردم در ایجاد آرامش در دل‌ها و افزایش اعتماد و رضایت عمومی نسبت به حاکمیت نقش به سزایی دارد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دستور روز گذشته(دوشنبه) خود به دادستان کل کشور برای بررسی راهکارهای تقویت همکاری‌ ضابطان و نیروهای امنیتی و انتظامی با دستگاه قضا، از فرماندهان ناجا نیز خواست که با مشارکت فعال در این زمینه، شرایط بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌ها و خدمات متقابل این مجموعه‌ها را فراهم کنند.

محسنی اژه‌ای با مهم و گسترده‌ خواندن مأموریت‌های ناجا و تقدیر از جانفشانی‌های خادمان مردم در این نیرو، هماهنگی و هم افزایی دستگاه قضا با نیروی انتظامی در دوره تحول و تعالی قوه قضایی را برای بهبود خدمت‌رسانی به مردم و ارتقاء امنیت اجتماعی ضروری خواند.

گفتنی است ، رهبر معظم انقلاب اسلامی دهم تیر ماه در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای را به ریاست قوه قضاییه منصوب کردند.

آیا این خبر مفید بود؟