محمد بن سلمان با پسرعمویش چه کرده است؟

این مساله البته تا چند روز پیش چندان روشن نبود تا اینکه در روزهای اخیر نادر ترکی الدوسری، بازرگان سعودی علیه بن نایف و شماری دیگر از شاهزادگان سعودی به خاطر عدم اجرای تعهداتشان در یک پروژه نفتی در دریای کارائیب در دادگاه پنسیلوانیای آمریکا شکایت کرد.

به گزارش رکنا، وکیل الدوسری در این باره مطلبی گفت که برای بن سلمان بسیار گران تمام شده است و آن اینکه حبس بن نایف توسط بن سلمان باعث شده که بن نایف نتواند به تعهداتش در این قرارداد عمل کند، لذا دادگاه به خاطر آنکه قادر به احضار بن نایف نیست، حکم به احضار بن سلمان داده تا از سرنوشت بن نایف مطلع شود.

این وکیل افزود که بن سلمان، بن نایف را تحت اقامت اجباری قرار داده و در اصل زندانی کرده است.

این موضوع ثابت کرد که ولیعهد عربستان می کوشد رقبای خود را از صحنه خارج کرده، اموالشان را مصادره و آنان را به فساد و عدم وفاداری متهم کند همان اتهامی که آل سعود و محمد بن سلمان تاکنون هزاران نفر از مخالفانشان را بر اساس آن اعدام کرده اند و امروز بن سلمان پسرعموهایش را به آن متهم کرده است.

بن نایف قبل از برکناری از حمایت گسترده خاندان سلطنتی برخوردار و از شاهزادگان سعودی نزدیک به آمریکا بود.

کمیته حقیقت یاب انگلستان در دسامبر 2020 نیز اعلام کرد که بن نایف نتوانسته است در برابر یک قاضی مستقل و بی طرف نسبت به اقامت اجباری خود اعتراض کند و حتی قادر به تماس با وکیلش نیست. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟