تصمیم شورای نگهبان شجاعانه و مایه اعتماد مردم شد

انتخابات 1400 در 28 خرداد سال جاری برگزار می شود.

به گزارش رکنا، احمد راستینه نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، درباره اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان اظهار داشت: نتایجی که شورای نگهبان بعد از بررسی‌های مفصل و کارشناسی درباره تأیید و احراز صلاحیت‌های نامزدهای ریاست جمهوری انجام داد امروز اعلام شد و موجی از شادی را بین مردم عزیز به دلیل دقت ‌نظر شورای نگهبان در اجرای مُرّ قانون و اعمال دقیق نکات کارشناسی در احراز صلاحیت‌ها و پرهیز از جناح‌نگری و مصلحت‌اندیشی نشان داد.

وی افزود: تماس‌های مکرر از سراسر ایران و پیام‌های تقدیر و تشکر از سوی سلایق مختلف سیاسی و گروه‌های مختلف از شورای نگهبان وجود دارد که این کار را اقدامی شجاعانه تلقی کردند.

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظیفه خود می‌دانم که شورای نگهبان که پناهگاه و ملجأ اسلام و قانون اساسی است و با لطف خداوند و با نظرات دقیق و کارشناسی که در طول 42 سال گذشته داشته است تلاش کرده تا انقلاب عزیز اسلامی را در مسیر و ریل انطباق با قانون اساسی و شرع مقدس حفظ کند.

راستینه عنوان کرد: شورای نگهبان را نگهبانی مطمئن و قابل اتکای انقلاب اسلامی می‌دانیم.

وی اظهار داشت: از برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که پیش از اعلام نظر نهایی شورای نگهبان انصراف دادند، تشکر می‌کنم. برخی از کاندیداها هم که احراز صلاحیت نشده و نتوانستند تأیید نهایی را از شورای نگهبان بگیرند بیانیه داده و شجاعانه این تصمیم را پذیرفته و اعلام کردند که مردم پرشور و بانشاط در میدان حاضر شده و در انتخابات شرکت کنند لذا بین چنین فردی و کسی که اعلام می‌کند اگر مرا تأیید صلاحیت نکنید در انتخابات شرکت نمی‌کنیم حتماً تفاوت وجود دارد.

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از شخصیت‌های محترمی که بیانیه داده و نتیجه شورای نگهبان را پذیرفته است در اذهان مردم و نگاه آنان محترم شمرده خواهد شد و این اقدام شجاعانه او را باید تقدیر کرد این در حالی است که برخی افراد نظارت شخصی خود را توئیت کرده و شورای نگهبان را به عدم دقت متهم می‌کنند باید بدانند که این افراد در طول 42 سال اخیر در جایگاه‌های مختلف مورد تأیید شورای نگهبان بوده‌اند و چگونه می‌شود فردی که در مسئولیت‌های متعدد تأییدیه شورای نگهبان را گرفته و امروز هم مسئولیت جدی دارد به خودش اجازه دهد توئیت کند و نظر شخصی‌اش را بر نظر شورای نگهبان ارجح بداند. این در حالی است که شورای نگهبان براساس اجماع و رأی‌گیری نظرش را اعلام کرده است.

راستینه تأکید کرد: در طول 42 سال گذشته در ادوار مختلف مشاهده کرده‌ایم که شورای نگهبان هیچگاه نگاه جناحی و سلیقه‌ای نداشته و همواره تلاش کرده به مُرّ قانون عمل کند البته این بار نگاهی دقیق‌تر، کارشناسی‌تر و جدی‌تری را به موضوع را بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری داشته است که همین امر موجب افزایش اعتماد مردم شده است.

وی افزود: مردم قطعاً به نگاه شورای نگهبان تبریک گفته و خواهند گفت و به این اعتماد که در فضای جامعه ایجاد شده که شورای نگهبان نگاهی دقیق دارد توجه کرده و خیال‌شان آسوده خواهد شد.

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم از بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند فرد اصلح را انتخاب خواهند کرد و ان‌شاءالله سختی‌ها و مشکلاتی که در جامعه امروزمان وجود دارد با انتخاب اصلح از بین خواهد رفت.

راستینه گفت: خدا را به پاس وجود شورای نگهبان که نگهبان امینی برای انقلاب اسلامی است و در طول 42 سال از عمر انقلاب اسلامی توانسته از این نظام و به مبانی حضرت امام خمینی (ره) و ارزش‌های جمهوری اسلامی حفظ کند شاکر هستیم و همه ملت ایران را در برابر تمکین به قانون و حضور و مشارکت با شکوه در انتخابات ریاست جمهوری دعوت می‌کنم. لذا افرادی که نظرات شخصی در این باره دارند بهتر است این نظرات را برای خود محترم بدانند و به رأی و نظر شورای نگهبان که نتیجه نهایی اجماع شورای نگهبان بوده است احترام بگذارند./فارس  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟