شورای نگهبان درباره اصلاح قانون انتخابات اعلام نظر نکرده است

به گزارش رکنا، علی حدادی درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات1400، گفت: ما منتظر نظر شورای نگهبان هستیم.

وی یادآور شد: شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات1400 را تایید کرد اما از سوی هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح گرفته شد و ما منتظریم تا ببینیم شورای نگهبان در نهایت چه نظری در این زمینه می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته ۱۷۱ نفر از نمایندگان طی نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی درخواست کردند که با توجه به اینکه بیش از دو سوم اعضای شورای نگهبان به لحاظ کارشناسی نظر هیئت عالی نظارت مجمع را مغایر نظرات اعلامی شورای نگهبان شناختند، قانون مصوب مجلس که به تایید آن شورا رسیده را جهت ابلاغ به مجلس شورای اسلامی ارجاع کنند.

حدادی در واکنش به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه قانون جدید مصوب مجلس برای انتخابات1400 به این دوره نمی رسد، گفت: هنوز نظر قطعی به ما اعلام نشده است و نمی توان از الان گفت که قطعاً انتخابات بر اساس این قانون انجام نمی شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که شورای نگهبان تا قبل از آغاز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را ابلاغ کند، این قانون به انتخابات خرداد ماه می‌رسد و چون فرصت محدود است، مجلس پیگیری‌های خود را انجام می دهد تا شورای نگهبان هر چه سریع‌تر نظر خود را در این باره اعلام کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟