خاتمی هم برای انتخابات بیاید رای نمی‌آورد !

صادق زیباکلام ادامه داد: اخیرا نیز بحث آمدن سید حسن آقا خمینی مطرح شده است که اگر ایشان وارد انتخابات شود، یک شور و نشاط و امید به وجود خواهد آمد و با توجه به اینکه یادگار امام هستند، فکر دولت ملی به وجود می‌آید.

وی افزود : البته جایگاه ایشان به‌ جای خود محفوظ، اما واقعیت امر بر آن است که شرایط جامعه به نحوی نیست که نگاه خوشبینانه‌ای به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ وجود داشته باشد؛ لذا اگر شرایط فعلی تغییری نکند و همچنان نارضایتی مردم و قهر آن‌ها از صندوق‌های رای ادامه داشته باشد، سید حسن خمینی، جهانگیری، عارف و پزشکیان که سهل است، اگر خود سیدمحمد خاتمی هم بیاید از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان کسی پای صندوق‌های رای نخواهد رفت؛ یعنی حتی ده درصد از آن ۲۴ میلیونی که قریب به ۴ سال پیش رفتند و به آقای‌ روحانی رای دادند نیز پای صندوق‌های رای نمی‌روند.

زیباکلام اظهار کرد : اتفاقی که طی این چهار سال افتاد و خیلی از اصلاح‌طلبان متوجه آن نشدند خیلی ساده این بود که صندوق رای از بین رفت. درحقیقت آقای روحانی نشان داد که چیزی به نام صندوق رای وجود ندارد، نمی‌توان امیدی به صندوق رای بست و صندوق رای متضمن هیچ تغییر و تحولی نخواهد شد.

وی گفت : ۲۴ میلیون در اردیبهشت ۹۶ رای دادند و کوچک‌ترین تغییر و تحولی به وجود نیامد. در انتخابات آمریکا ۸۴ میلیون به آقای بایدن و ۷۴ میلیون به آقای ترامپ رای دادند و فقط ببینید که ظرف دو ماه گذشته چقدر تغییر در آمریکا به وجود آمده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع : تابناک

آیا این خبر مفید بود؟