هشدار جدی به آمریکایی ها که در ریاض زندگی می کنند / حمله موشکی به عربستان

به دنبال حمله موشکی شبانگاه شنبه به شهر «ریاض» در عربستان، وزارت خارجه آمریکا برای شهروندان خود مقیم این شهر هشدار امنیتی صادر کرد.

به گزارش رکنا، وزارت خارجه آمریکا در این زمینه هشدار داد، به دنبال گزارش های رسانه ای از حمله موشکی به ریاض، سفارت ایالات متحده در این شهر از شهروندان آمریکایی می خواهد در صورت حملات بیشتر اقدامات احتیاطی فوری را انجام دهند و هوشیار باشند.

انصارالله یمن یک موشک باستیک را قبل از اصابت به هدف منهدم کرد

شبکه «العربیه» سعودی شنبه شب به نقل از این ائتلاف گزارش داد که پدافند موشکی این کشور حمله موشکی به این شهر را رهگیری کرده است. «ترکی المالکی»، سخنگوی این ائتلاف مدعی شد که انصارالله یمن یک موشک باستیک که به سمت پایتخت عربستان سعودی شلیک کرده بود را قبل از اصابت به هدف منهدم کرده است.

ادعای عربستان سعودی مبنی بر رهگیری این موشک در حالی است که دقایقی قبل از رسانه ای شدن این خبر، کاربران توییتر از شنیده شدن صدای انفجار در شهر ریاض خبر دادند. ویدئوهایی نیز بین کاربران دست به دست می شود که فعال شدن سامانه های موشکی ساخت آمریکا (پاتریوت) را نشان می دهد.

فعالیت فرودگاه های شهرهای ریاض

گفته می شود بعد از این حمله، فعالیت فرودگاه های شهرهای ریاض (مرکز) و جده (غرب) و تمامی پرواز هواپیماها بر فراز آسمان عربستان متوقف شده است. ارتش یمن بارها به ائتلاف سعودی درباره تداوم حملاتش به این کشور ومحاصره یمنی ها هشدار داده و گفته است که این اقدامات ریاض را با عملیات موشکی و پهپادی پاسخ خواهد داد.

ائتلاف سعودی همچنین مدعی شد که ارسال چند «پهپاد انتحاری» از سمت یمن به آسمان منطقه «جیزان» واقع در جنوب غربی عربستان را رصد کرده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟