سناتور دموکرات: باید برجام را احیا کنیم

به گزارش رکنا،کریس مورفی، سناتور دموکرات ایالت کنتیکت در رشته توئیت‌هایی در حساب کاربری توئیتر خود بهترین راه احیای برجام، پایبندی متقابل و همزمان ایران و آمریکا به این توافق دانست.
او در سلسله پیام توئیتری نوشت: شروط اصلی توافق هسته‌ای ایران، جهان را به مکانی امن‌تر تبدیل کرده است. به همین دلیل از سرگیری این توافق از طریق «پایبندی در برابر پایبندی» به جای تلاش برای دستیابی به یک توافق جدید/ متفاوت [همانطور که ترامپ و جنگ طلبان مخالف ایران می‌خواستند] بهترین راه است. توافق ایران، آمریکا، اروپا، روسیه و چین را همگی در طرفی مشابه در موضوع سیاست ایران قرار داده است. خروج از این توافق، این ائتلاف را برهم زد. ما نمی‌توانیم بدون احیای این گروه و بازگشت فوری به برجام، به پیشرفت‌هایی در خصوص برنامه موشکی ایران دست یابیم. ما باید تنش زدایی کنیم و برجام را احیا کنیم.
وی ادامه داد: بازگشت به میز مذاکرات و درخواست از ایران برای موافقت با یک توافق گسترده‌تر در خصوص برنامه هسته ای، موشکی و تروریسم یک کار احمقانه است. پمپئو [وزیر خارجه پیشین آمریکا] سعی کرد همه را باهم بدست آورد و به شکلی وحشتناک شکست خورد. چرا دوباره مسیر شکست را انتخاب کنیم در شرایطی که یک توافق هسته‌ای برای دنبال کردن وجود دارد؟ «پایبندی به تعهدات در برابر پایبندی به تعهدات»، راهی درست است. آمریکا نباید از برداشتن گام اول بترسد. اگر ما تحریم‌ها را برداریم و ایران اقدام متقابل انجام ندهد ما مثل همیشه می‌توانیم این تحریم‌ها را برگردانیم. من ذاتا به تیم بایدن برای دنبال کردن مسیر درست در این موضوع اعتماد دارم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟