ادعای عجیب درباره دونالد ترامپ / آمریکا رد کرد

به گزارش رکنا، اوایل ماه گذشته خبر مربوط به هک توییتر ترامپ توسط یک محقق امنیتی به نام «ویکتور گورس» بازتاب زیادی پیدا کرد اما این ادعا از سوی کاخ سفید رد شد.

گورس مدعی بود از طریق حدس رمزعبور ترامپ و بدون نیاز به عبور از سد تایید هویت ۲ مرحله‌ای توانسته اکانت توییتر ترامپ را هک کند. به گفته وی رمز maga۲۰۲۰ به معنی «بزرگی را به آمریکا بازگردانیم» بوده که شعار تبلیغاتی کمپین انتخاباتی ترامپ هم بود.

تکذیب دولت آمریکا

هر چند آن زمان «جاد دیر»، معاون سخنگوی کاخ سفید ادعای محقق مذکور راکاملا بی اساس دانست اما دادستان های هلندی با بررسی شواهد و مدارکی که گورس در اختیارشان گذاشته، روی هک شدن صفحه توییتر ترامپ مهر تایید زده‌اند. به گفته مقامات هلند این هکر توانسته به صفحه نفوذ کند اما به خاطر رعایت معیارهای امنیتی و عدم سواستفاده تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد.

دادستان‌های هلندی در جریان تحقیقات از واحد ویژه نیروی سایبری پلیس این کشور نیز کمک گرفته‌اند. آنها با تاکید بر اینکه هک در این کشور اقدامی خلاف قانون است به خاطر اینکه هکر به شکل مسئولانه ضعف امنیتی را به مقامات اطلاع داده وی را دادگاهی نخواهند کرد. آنها نتیجه تحقیقات خود را با مقامات آمریکایی هم در میان گذاشته‌اند.

ویکتور گورس کارشناس امنیت سایبری شناخته شده‌ای است که به عنوان محقق سایبری در بنیاد GDI فعالیت داشته و ریاست «موسسه افشای آسیب پذیری هلند» را بر عهده دارد. این نخستین باری نیست که وی به اکانت ترامپ نفوذ می کند و در سال ۲۰۱۶ نیز او و دو نفر دیگر پسورد ترامپ را که «yourefired» یا «تو اخراجی» بود، حدس زده بودند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟