عدم تایید پیروزی بایدن از سوی اکثریت جمهوریخواهان

به گزارش رکنا، به نقل از «واشنگتن پست»، دو نفر از اعضای حزب، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را اعلام کردند و تقریبا 90 درصد تمام جمهوریخواهان 222 عضو مجلس نمایندگان و سنا از حزب جمهوریخواه پاسخ این سوال را ندادند که بالاخره چه کسی در انتخابات پیروز شده است.

9 نفر از اعضای حزب مخالفت خود را با استراتژی ترامپ در خصوص شکایت از نتایج انتخابات اعلام کردند و هشت نفر از این اقدام حمایت کردند و 232 پاسخ دقیقی نداده و یا سکوت اختیار کردند.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فقط 25 نفر از جمهوریخواهان به طور مشخص پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به رسمیت شناختند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد

برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد.

تیم دونالد ترامپ به رهبری رودی جولیانی، وکیل او ادعاهایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده است. این شکایت‌ها در ایالت‌های مختلف رد شده‌اند.

کمپین ترامپ چندی پیش شکایت جدیدی در ایالت جورجیا به جریان انداخته و در نظر دارد تا نتایج انتخابات این ایالت را بی‌اعتبار کند چرا که می‌گوید ده‌ها هزار رای غیرقانونی در میان آرای ریاست جمهوری جورجیا وارد شده است. تیم ترامپ با این شکایت خواستار ابطال نتایج انتخاباتی این ایالت است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟