کاملا هریس کیست؟ / معاون بایدن چه گذشته ای دارد؟

هریس پیشتر از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ به عنوان ۲۷امین دادستان ناحیه سانفرانسیسکو فعالیت کرده، سپس از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ به عنوان ۳۲امین دادستان کل ایالت کالیفرنیا فعالیت کرد. در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش برای سنا باراک اوباما و جو بایدن، از وی حمایت کردند.

در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹ رسماً فعالیت کارزار انتخاباتی خود را برای نمایندگی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود تا این که در ۳ دسامبر ۲۰۱۹ به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد.

در آن زمان مشکلات مالی کارزار انتخاباتی کاملا هریس دلیل اصلی کناره‌گیری او از عرصه رقابت با دیگر نامزدهای دموکرات اعلام شد.او توسط جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا به عنوان معاون‌اول پیشنهادی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ معرفی شد.

او به کالجی در آمریکا رفت و ۴ سال از عمرش را در دانشگاه “هووارد” (Howard University) به عنوان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های سیاهان کشور آمریکا گذراند. او این دوران را یکی از سازنده‌ترین دوران زندگی‌اش عنوان کرد.

هریس می‌گوید که همواره با هویتش راحت بود و به راحتی خود را “آمریکایی” نامیده ‌است.

او در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای با “واشنگتن پست” گفت که سیاستمداران نباید به دلیل ریشه‌های رنگین‌پوستیشان محدود شده یا در یک بخش قرار گیرند. او در این باره گفت: “همه حرف من این است. من فردی هستم که هستم. با آن خوبم. شاید لازم باشد که شما این را بفهمید. من با این موضوع اوکی هستم”.

بالا رفتن از پله‌های قانون

پس از ۴ سال درس خواندن در دانشگاه هووارد، تحصیلات خود در رشته قانون را تمام و کار حرفه‌ای خود را در دفتر دادستان ناحیه “آلامدا” آغاز کرد.

هریس در سال ۲۰۰۳ به عنوان دادستان ناحیه‌ای “سن‌فرانسیکو” یا بالاترین مقام دادستانی این شهر مشغول شد. پس از آن اولین زن سیاه‌پوست در سمت دادستان کل کالیفرنیا شد.

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

هریس در ۲ دوره نمایندگی در دادستانی کل کالیفرنیا به عنوان یکی از ستاره‌های در حال ظهور حزب دموکرات شناخته شد و در سال ۲۰۱۷ از این ظرفیت برای سوق دادن خودش به سمت سنا استفاده کرد.

 

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

گفتگوی هریس با رسانه‌ها در مجلس سنا آمریکا

او در سنا به دلیل پرسش سولاتی به سبک دادستان مورد تمجید قرار گرفت

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

از زمان ورود وی به مجلس سنای آمریکا، دادستان پیشین به دلیل سوالات تند، صریح و واضحش به سبک یک دادستان از “برت کاوانا” نامزد دیوان عالی آمریکا و “ویلیام بار” دادستان کل آمریکا در دادگاه مورد تحسین و تمجید قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۴، سناتور هریس با قاضی داگ ایمهوف – که حالا در در فعالیت‌های انتخاباتی همکارش است- ازدواج کرد و مادر خوانده دو فرزند او شد.

 

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

کامالا هریس و جو بایدن در جریان مناظره‌های نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

کامالا هریس و جو بایدن در جریان مناظره‌های نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

معاون بایدن: خروج ترامپ از برجام امنیت آمریکا را کمتر کرد/ بعد از ترور سردار سلیمانی سربازان ما ضربه مغزی شدند/ معاون ترامپ: سلیمانی آمده بود تا به منافع آمریکا ضربه بزند/ چین را پاسخگو خواهیم کرد.

 

اینک این زن ۵۵ ساله به عنوان معاون منتخب جو بایدن نامزد دموکرات‌ها انتخاب شده است و راه و روشی متفاوت برای حضور در کاخ سفید در پیش دارد.

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

کاملا هریس کیست؟

سناتور دموکرات کالیفرنیا در اوکلند از مادری هندی و پدری جامائیکایی متولد شد.

پس از طلاق والدینش، او با “شیامالا گلپالان هریس” مادر مجرد و هندویش که محقق سرطان و فعال حقوق مدنی بود بزرگ شد.

او در زندگی به مادرش پیوست و فرهنگ و میراث هندی را برای خودش انتخاب کرد و در سفرها با مادرش به هند می‌رفت. کاملا هریس در این باره می‌گوید که مادرش برای بزرگ کردن او و خواهرش “مایا” فرهنگ سیاهان اوکلند آمریکا را انتخاب و دو دخترش را در آن غرق کرد.

او در اتوبیوگرافی‌اش (خودزندگی‌نامه) با نام “حقایقی که می‌دانیم” در این باره نوشت: “مادر من خیلی خوب درک کرد که ۲ دختر سیاه را بزرگ می‌کند”.

 

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

وی در کتابش می‌گوید: مادرم می‌دانست که آمریکا به من و خواهرم به چشم دو دختر سیاه نگاه می‌کند و مصمم بود تا با تربیتش اعتماد به نفس ما را تضمین کند و به عنوان زنانی سیاه و قابل افتخار بسازد.

بی‌بی‌سی در این باره نوشت: سناتور هریس دوره کوتاهی را به همراه مادرش در کانادا گذراند. در آن زمان مادرش در دانشگاه “مک‌گیل” تدریس می‌کرد. هریس و خواهرش نیز ۵ سال به مدرسه‌ای در مونترال رفتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟