امارات کاردار ایران را فراخواند

به گزارش رکنا، وزارت خارجه امارات ادعا کرد، در پی تهدیدات مطرح شده در سخنرانی حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران درباره تصمیم حاکمیتی دولت امارات و تهدیداتی که از سوی وزارت خارجه ایران، سپاه پاسداران و دیگر مقامات ایرانی تکرار شده، معاون وزیر خارجه امارات پیام اعتراض شدیداللحنی را به کاردار ایران تسلیم کرد.

وزارت خارجه امارات افزوده است: روابط میان کشورها، قرارداد‌ها و معاهده‌ها یک موضوع حاکمیتی است.

وزارت خارجه امارات همچنین گفته است که مسؤولیت حمایت از مقر‌های دیپلماتیک امارات و دیپلمات‌ها در تهران بر عهده ایران است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته در یک پیام توئیتری از آنچه «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات برای عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه خواند، خبر داد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی، امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با امارات را «یک گام تاریخی» خواند.

تلاش‌ سران سعودی و امارات برای ارتباط با صهیونیست‌ها

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند قبل از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت‌های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تامین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فروبردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟