توافق ایران و چین غیرعادی نیست

به گزارش رکنا، مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل، خروج آمریکا از برجام را علت وضعیت آشفته فعلی دانست و با تاکید بر این که این آمریکایی‌ها بودند که با خروج از برجام، میز مذاکره را ترک کردند، ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر معاف بودن دارو و غذا از تحریم‌ها را ادعایی بی ربط دانست و گفت: واردات غذا و دارو، کماکان هدف تحریم‌های آمریکا هستند.

وی با رد ادعای دخالت ایران در حمله به نفتکش‌ها در خلیج فارس، این اتهامات را غیرموجه دانست که تاکنون هیچ مدرکی در این رابطه ارائه نشده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل، ترور سردار سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم را بزرگترین هدیه آمریکا به تروریست‌ها در منطقه دانست و افزود: داعش و متحدانش، این ترور را جشن گرفتند، چرا که سردار سلیمانی روش مقابله موثر یا این جریانات افراطی را بخوبی می‌دانست.

ایران خواهان روابط خوب با همسایگانش

تخت روانچی با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به تهران، ایران و عراق را دارای پیوندهای سنتی و تاریخی دانست و افزود: اقدامات آمریکا نمی‌تواند روابط ایران و همسایگانش را تحت تاثیر قرار دهد. ایران و چین، متحدان طبیعی هم هستند که همکاری آن‌ها با یکدیگر، در راستای منافع هردوی آنهاست؛ توافق ایران و چین نیز موضوعی غیرعادی نیست.

وی با تاکید بر عزم ایران برای بهبود روابط با همسایگانش در خلیج فارس، به ابتکار صلح «امید» اشاره کرد که سال قبل توسط رئیس جمهور ایران به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد و گفت: این ابتکار شامل پیشنهاد بنیانی برای همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد: ایران خواهان روابطی خوب با همسایگانش از جمله با همسایگان جنوبی است، ولی این آمریکاست که نمی‌خواهد چنین روابطی بین ایران و همسایگانش شکل بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟