به گزارش رکنا، "سعد الحدیثی" سخنگوی دفتر اطلاع‌رسانی عبدالمهدی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه خبری "بغداد الیوم" در پاسخ به سخنان ترامپ مبنی بر این که "دولت عراق اگر می‌خواهد نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند، باید هزینه‌های صرف شده آمریکا در عراق را به مالیات دهندگان آمریکایی‌ها پرداخت کند،خاطر نشان کرد: این موضع‌گیری در گفت وگو با رسانه‌های خبری اعلام شده است و ما از طریق کانال‌های سیاسی رسمی و تماس مستقیم میان دو کشور با این موضوع کار می کنیم.

وی ادامه داد: هیچ اظهارنظر رسمی از طرف آمریکا مبنی بر این که عراق باید در قبال خروج نیروهای آمریکایی غرامت پرداخت کند، مطرح نشده است.

الحدیثی تصریح کرد: دولت در حال اجرای طرح مجلس برای خروج نیروهای آمریکایی است و این موضوع را به اطلاع آمریکا رسانده است.

وی افزود: نخست وزیر نیز در تماس تلفنی با "مایک پمپئو" وزیر امورخارجه آمریکا بر ضرورت همکاری میان دو طرف برای اجرای آن تأکید کرده‌است.

سخنگوی دفتر اطلاع‌رسانی عبدالمهدی در پایان افزود: خروج نظامیان خارجی از عراق تنها مخصوص نیروهای آمریکایی نیست و تمام نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش را شامل می‌شود.

اظهارات سخنگوی دفتر اطلاع‌رسانی نخست وزیری عراق پس از آن انجام می‌شود که ترامپ گفته بود؛ ما ۳۵ میلیارد دلار پول در عراق هزینه کردیم و فکر می‌کنم آنها با پرداخت مبلغ موافق باشند. در غیر این صورت ما در عراق می‌مانیم.

در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون شهید سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ همرزم دیگر ایشان که با دستور مستقیم رییس جمهوری آمریکا صورت گرفت، پارلمان عراق ۱۵ دی ماه به خروج تمامی نیروهای خارجی رای داد، اقدامی که خشم مقام‌های آمریکایی را برانگیخت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟