به گزارش رکنا ، سپاه پاسداران بامداد چهارشنبه ٢٢ موشک به سمت پایگاههای تروریست های آمریکا شلیک کرد؛ ١٧ موشک به پایگاه الاسد (دومین پایگاه مهم آمریکا در منطقه) و ٥ موشک به پایگاه بلد در اربیل.

بعد از این حمله نگاه تمام رسانه های دنیای معطوف به ایران شد؛ اخبار ضد و نقیض از اوایل روز به طور وسیعی منتشر شد که بیشتر شبیه بازی رسانه ایست! خالی بودن پایگاه الاسد از نیرو، بی اهمیت جلوه دادن حمله سپاه و هماهنگی برای یک حمله بی اثر به سرعت تبدیل به خط خبری رسانه های غربی شد!

در این بازی رسانه ای کاربران فیک عربستانی و منافق درصدد تکرار همین خط خبری بودند تا حمله موشکی سپاه را بی اثر نشان دهند.

در این بین باید به اتفاقات اطراف و سکوت آمریکایی ها دقت کرد؛ از اوایل دیروز اخبار وسیعی از خالی کردن پایگاه های نظامی توسط آمریکا به گوش رسید.

خالی کردن منطقه توسط آمریکایی‌ها

از پایگاههای آمریکا در سوریه تا کویت، اخبار رسمی حکایت از عقب نشینی آمریکایی‌ها داشت؛ خوب دقت کنیم به این اتفاق... چرا آمریکا پایگاههای میلیون دلاری خود را ترک میکنند؟ تنها دلیل ترسیدن است و یا یک برنامه ریزی برای حمله!

بخش دیگری از فضاسازی رسانه ای مربوط به پدافند هوایی آمریکاست که چرا هیچ واکنشی نشان نداده است؛ به گفته منابع سپاهی یک موشک هم منحرف نشد.

سپاه در این عملیات از دو موشک فاتح 313 با برد 500 کیلومتر و قیام با برد 800 کیلومتر استفاده کرده است؛ ازجمله نکات مهم در این حمله این بود که سامانه های دفاعی آمریکا نتوانستند موشک های مهاجم را مورد اصابت قرار دهند که از جمله دلایل آن سرعت بسیار بالای موشک های فاتح 313 است که اصابت آن را سخت می کند.

اما آنچه در این عملیات بسیار مهم است و برای اولین بار اعلام می شود این است که موشک های قیام در این عملیات از سامانه مختل کننده رادار برخوردار بوده و مجهز به کلاهک های بارانی بوده است.

زخمی و کشته شدن سربازان آمریکایی

در بحث دیگر خبرنگار اسراییلی در توییتی از زخمی شدن ٢٢٤ آمریکایی و انتقالشان به اسراییل خبر داد و بعد از دقایقی توییتر مسدود شد؛ همچنین منابع عراقی از انتقال زخمی های آمریکایی به بیمارستانهای عراق خبر دادند؛ با توجه به اینکه امریکا سابقه پنهان کاری دارد مشخص می شود ادعای ترامپ در خصوص سلامت سربازانش کاملا دروغ است.

سایت نیوزویک هم در ساعات ابتدایی حمله تعداد سربازان به هلاکت رسیده آمریکایی را حداقل ۲۷۰ نفر برآورد کرده است؛ اما این بخش از خبر دقایقی بعد حذف می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟