«خوشا به حال مجاهدان! خوشا به حال وارثان حسین(ع) اذناب امریکا باید بدانند که شهادت در راه خدا مسأله‌ای نیست که بشود با پیروزی یا شکست در صحنه‌های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است»

(امام خمینی رحمه الله علیه)

حاج قاسم سلیمانی، سرداری از نسل حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس، سرانجامی همچون سرداران بلندآوازه جنگ تحمیلی؛ شهید آقا مهدی باکری، حاج حسین خرازی، حاج همت و... یافت و خاطره جانبازی‌ها و رشادت‌هایش فصلی باشکوه از تاریخ سلحشوری ملت ایران در راه دفاع ملی محسوب می‌شود. در عملیات کربلای 5 که این روزها سالگرد آن است، با شکستن یکی از خطوط مستحکم عراقی‌ها خود را به قلب دشمن رساند و نیروهایش را پس از عبور دادن از مراحل پیچیده و دشوار آن محور در مدخل کانال زوجی به آرایش درآورد.

آن سوی خط اما، شخص صدام که فرماندهی ارتش بعث را برعهده گرفته بود، با تحیر از این همه جسارت و مهارت فرماندهان ایرانی در تماس با فرمانده عالیرتبه خود، ماهر عبدالرشید می‌پرسد: کجایی؟!، ژنرال عراقی پاسخ می‌دهد؛ «همین اطراف». صدام که از غفلت یکی از فرماندهان ارشد خود به خشم آمده بود، با لحنی تحقیرآمیز می‌گوید: «می‌دانی نیروهای احمد کاظمی و قاسم سلیمانی کجا هستند؟ آنان با عبور از نیروهای تحت امر تو تا نزدیکی کانال ماهی پیش آمده‌اند و الآن کنار ما هستند...» شجاعت و درایت سردار سلیمانی موجب شد تا او کاندیدای مقابله با داعشی‌ها شود و بی‌هیچ واهمه‌ای به مصاف با تروریست‌های مخوفی که از سرتاسر جهان در سوریه و عراق مجتمع شده بودند، برود و با شکست دادن آنان جهان بشری را از خطر خشونت مهارناپذیر، فعال و تنفرانگیز داعشی نجات دهد.

در این راه اگرچه جریان‌هایی سعی کردند کار او را محدود به گرایشی خاص نموده و پیرامونش ابهاماتی خلق کنند ، اما او بی‌اعتنا و مصمم بر عزم خود ایستادگی کرد تا منطقه را از لوث وجود تروریست‌های خشن و بی‌رحم داعشی پاک ساخت. افق نگاه او دفاع از مرزهای امنیت ملی و حتی فرا‌تر از آن، امنیت منطقه که خواه ناخواه بر امنیت داخلی نیز تأثیر داشت، بود و بر این اساس تدابیر خود را پیش برد.

با به شماره افتادن نفس‌های تروریستی که به جان مسلمانان افتاده و درخدمت صهیونیست‌ها و حامیانش بود، بار دیگر خناسان دست به کار ایجاد اختلاف میان مسلمانان منطقه از طرق دیگر شدند و سعی کردند تا خدمات بزرگ سردار سلیمانی به مردم منطقه نادیده گرفته شود.

از این‌رو ابتدا با ترور شخصیت، زمینه ترور فیزیکی او را فراهم کردند، آنگاه همچون بزدلان، شبانه و ناجوانمردانه او را ترور کردند تا ننگی دیگر بر پیشانی خود بنشانند. اما ترور سردار سلیمانی آن هم به نحوی رذیلانه به بیداری مردم منطقه منجر شده و جوشش خون به ناحق ریخته شده این سردارخشونت ستیز به همراه سایرخون‌های پاک به وحدت مسلمانان منطقه و همبستگی ملی در داخل منجر خواهد شد و دیری نخواهد گذشت که ملت‌های منطقه علیه دخالت‌های نامشروع امریکایی‌ها عکس‌العمل مناسبی نشان داده و زمینه‌های حضور آنان را از بین خواهند برد.

بزودی ساکنان کاخ واشنگتن درخواهند یافت که تـــــرور ســـــــردار قاسم سلیمانی، بزرگتریـــــن اشتباه آنان بوده و این اقدام جنایتکارانه منجر به تحولاتی خواهد شد که دولتمردان امریکایی دیگر قادر به مهار و مدیریت آن نخواهند بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟