به گزارش رکنا، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی یک قطعه از خاک این کشور را به رژیم صهیونیستی هدیه می‌کند تا این رژیم در آنجا پایگاه هوایی احداث کند.

 محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نه تنها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اکتفا نکرد، بلکه پا را فراتر از این گذاشت و به صهیونیست‌ها حق قانونی داد تا بتوانند وارد شبه جزیره عربی شوند و تا مدت نامعلومی در آنجا اقامت کنند.

این خبری است که برخی منابع در مصاحبه با روزنامه الخلیج آنلاین اعلام کردند. این روزنامه از وجود روابطی محرمانه بین ریاض و تل آویو به منظور دستیابی به توافق جدید نظامی با اسرائیل که به موجب آن آل سعود قطعه زمینی را در شبه جزیره عربی با هدف احداث پایگاه هوایی به صهیونیست‌ها می‌بخشد، خبر داد.

 پایگاهی که قرار است احداث شود یک فرودگاه نظامی برای هواپیما‌های رژیم صهیونیستی است که مجهز به مدرن‌ترین فن آوری‌های جاسوسی، اطلاعاتی و همچنین ایستگاه عبور و مرور و اقامت برای سربازان ارتش اسرائیل خواهد بود.

 رایزنی‌ها و دیدار‌ها بین طرف سعودی و اسرائیلی برای احداث این طرح از ماه‌ها پیش آغاز شده است. بر اساس این طرح رژیم اشغالگر اسرائیل منطقه نظامی را در عربستان برای دراز مدت اجاره می‌کند و بر اساس این درخواست خاک عربستان مُلک اشغالگران می‌شود.

 عربستان سعودی واقعیت این توافقنامه را با این عبارت که «این منطقه نظامی متعلق به آمریکایی هاست، نه صهیونیست‌ها»، پنهان خواهد کرد.

منطقه‌ای که رژیم صهیونیستی برای خود در عربستان انتخاب کرده است نزدیک فرودگاه شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز قرار دارد و تقریبا دو کیلومتر تا شهر تبوک واقع در شمال عربستان فاصله دارد. این ناحیه نزدیک‌ترین منطقه به سرزمین‌های اشغالی است و به همین علت رژیم اسرائیل مشخصا این منطقه را برای پایگاه خود انتخاب و آن را به سرویس‌های جاسوسی مجهز کرده است.

«یوسف الشرقاوی» کارشناس مسائل امنیتی و نظامی در این باره گفت: اسرائیل سال‌هاست به دنبال خاک عربستان است تا یک فرودگاه نظامی برای ارتش خود در آنجا احداث کند تا خود را به منطقه عربی بیشتر نزدیک کند.

این کارشناس امنیتی با اشاره به سوء استفاده رژیم صهیونیستی از شرایط کنونی منطقه و نزدیکی بیشتر به عمق کشور‌های عربی از طریق ایجاد روابط و تاسیس بنادر و فرودگاه‌های نظامی گفت: «حضور ارتش اسرائیل در خاک عربستان در مقطع پیش رو هرگز تعجب آور نخواهد بود به‌خصوص اینکه ریاض تمام در‌های خود را به روی اسرائیل گشوده است».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟