محمدحسین خوشوقت، مدیرکل اسبق مطبوعات و رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور محمود احمدی‌نژاد به همراه کسانی که امروز به جبهه پایداری معروفند در جلسات درس اخلاق پدرش، ماجرای حمایت آیت‌الله خوشوقت از احمدی‌نژاد را مربوط به آن رفت و آمدها دانست و با بیان اینکه در دوره اول متدینین بسیاری از نامزدی آقای احمدی‌نژاد حمایت کردند و پدر هم یکی از آنها بود، گفت: «اما اواسط دوره دوم آقای احمدی‌نژاد نظر پدر درباره احمدی‌نژاد عوض شد و البته به نظر من یک مقدار هم دیر این اتفاق افتاد.»

وی با یادآوری اینکه از همان اواسط دوره اول احمدی‌نژاد معتقد بوده از نام پدرش سوء استفاده می‌شود اما آیت‌الله بدون یقین و اطلاعات کامل قضاوت نمی‌کرده است به ماجرای درگیری احمدی‌نژاد با رئیس قوه قضائیه بر سر بازدید از زندان اوین و سخنان کوتاه مقام معظم رهبری درباره آن پرداخت و افزود: «پس از آن آقای لاریجانی نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشت که سمعاً و طاعتاً. اما آقای احمدی‌نژاد تا 3 روز هیچ نامه‌ای ننوشت.

سه روز بعد یک نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشت که نامه خیلی سنگین و خارج از پروتکلی بود... من فردای روزی که این نامه پخش شد، خدمت پدر رفتم و از ایشان سؤال کردم: این نامه را ملاحظه فرمودید؟ پدر گفتند: بله. گفتم: من تصورم این است که آقای احمدی‌نژاد بوی بنی صدر گرفته است. پدر سری تکان دادند و لبخندی زدند و فرمودند: بابا جان! بنی صدر هر چه بود... رعایت ادب را می‌کرد. به هر حال نظرشان کاملاً نسبت به آقای احمدی‌نژاد برگشته بود.»اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟