وحشت ولیعهد عربستان سعودی از پیگرد قضایی به سبب پرونده قتل Murder روزنامه نگار عربستانی باعث شد در سفر به آرژانتین برای شرکت در نشست سران گروه بیست، از اقامت در هتلی که برای وی در نظر گرفته شده بود خودداری کند و ترجیح دهد در سفارت کشورش در بوینس آیرس اقامت کند.

محمد بن سلمان در حالی دست به این اقدام غیرمعمول می زند که سازمان دیده بان حقوق بشر به وی هشدار داد در دیگر کشورها نیز وی را تحت پیگرد قضایی قرار خواهد داد. در همین حال دستگاه قضایی آرژانتین از وزارت خارجه این کشور خواست اطلاعاتی درباره ولیعهد عربستان که به جنگ یمن و قتل خاشقجی مربوط می شود جمع آوری کند.

استقبال سرد از قاتل The Murderer خاشقجی

ورود بن سلمان به آرژانتین با استقبال سرد از وی در فرودگاه همراه بود و شمار اندکی از مقامات و در راس آنها وزیر خارجه آرژانتین محدود شد.

تعداد استقبال کنندگان از بن سلمان کم بود اما تعداد زیادی خبرنگار برای پوشش خبری ورود وی، به فرودگاه آمده بودند، اما شاهزاده سعودی خودش می دانست که این تعداد خبرنگار برای پوشش خبری حضور وی در نشست گروه بیست به آنجا نیامده بودند و تنها علتی که آنها را به آنجا کشانده بود ماجرای قتل خاشقجی بود.

سازمان دیده بان حقوق بشر تهدید کرده است پس از آرژانتین در دیگر کشورها نیز به پیگرد قضایی بن سلمان ادامه خواهد داد.

این سازمان حقوقی با استفاده از یکی از بندهای قانون Law اساسی آرژانتین که به جنایات جنگی مربوط می شود، علیه وی اقامه دعوی کرد تا درباره نقش بن سلمان در جنایات ضد بشری در یمن و کشته شدن خاشقجی تحقیق شود.

دستگاه قضایی آرژانتین نیز به این شکایت ترتیب اثر داد و خواستار جمع آوری اطلاعاتی درباره بن سلمان شد.

گزارشگر در ادامه با اشاره به تدابیر شدید امنیتی در اطراف سفارت عربستان سعودی در آرژانتین افزود: این تدابیر شامل بستن خیابان های منتهی به سفارتخانه، نصب موانع فلزی و شیشه های ضد گلوله و استقرار نیروهای امنیتی می شود زیرا ولیعهد سعودی در اقدامی غیرمعمول از اقامت در یک هتل مجلل که برای مهمانان نشست گروه بیست در نظر گرفته شده بود خودداری کرد و در سفارت کشورش مستقر شد.

مطبوعات غربی درباره این اقدام بن سلمان نوشتند، جایی که بن سلمان از آن فرار Escape می کند، در خارج از کشورش به تنها پناهگاه وی تبدیل شده است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟