به گزارش رکنا، بر اساس گزارش سال 2018 دفتر مبارزه با مواد مخدر Drugs و جرایم سازمان ملل متحد، در سال 2017 حدود 87 هزار زن و دختر در سراسر جهان به قتل Murder رسیدند که 58 درصد آنها قربانی خشونت های خانگی و فامیلی بودند. بسیاری از این جنایات قابل پیشگیری بود.

رئیس دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، در مصاحبه با واشنگتن پست گفت بیش از 30 هزار نفر از این افراد، قربانی خشونت‌های خانگی شده‌اند.

بر اساس گزارش این دفتر، خشونت‌های خانگی علیه زنان در سراسر جهان معمولا به مقامات گزارش نمی شود که این مسئله دلایل مختلفی دارد از جمله ترس از انتقام جویی، وابستگی‌های اقتصادی و روانی، این تفکر که پلیس Police موضوع را جدی نخواهد گرفت و در نظر گرفتن این اقدامات به عنوان مسئله ای شخصی.

سازمان ملل متحد گزارش خود را همزمان با روز بین‌المللی مبارزه با خشونت علیه زنان که کمپینی برای افزایش آگاهی‌ها درباره خشونت‌های مبتنی بر جنسیت است، منتشر کرد.

در این گزارش همچنین آمده است، از سال 2012 تاکنون احتمال اینکه زنان به دست بستگان یا شریک زندگی خود به قتل برسند تا بیش از 10 درصد افزایش یافته است. زنان در کشورهای آمریکایی و آفریقایی اکنون بیش از دیگران در معرض خطر هستند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟