حدود 10 سال پیش در 17 اسفند ماه گروه اشرار ریگی با نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در منطقه لار زاهدان درگیری ایجاد کردند. در این درگیری چند تن مجروح و چند نفر دیگر شهید شدند. سید نورخدا موسوی نیز در این حادثه Incident حضور داشت و دچار مجروحیت سنگینی شد، تا حدی که باقی عمر خود را در کما به سر می‌برد. سرانجام سید نورخدا موسوی، دیشب و در شب رحلت رسول اکرم (ص) و سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) به فیض شهادت نائل آمد.

در همین خصوص محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینستاگرام Instagram خود را در تجلیل از این شهید پاک و بزرگ به روز کرده است.

رضایی در اینستاگرام نوشت:

" آخرین بار دو سال پیش و در لرستان به دیدارش رفتم. «نور خدا موسوی» همه بدنش از کار افتاده بود، جز چشمهایش که نور خدا را در خود خلاصه کرده بود. همسرش، یکپارچه ایثار بود، خضوع و خشیت محض بر بالین جانبازی پاکباز. هشت سال خواب به چشمش نیامده بود تا نور خدا خاموش نشود.

امروز درسالروز رحلت پیامبر رحمت، نور خدا به آسمان بازگشت. آسمان امروز از نور خدا روشن است و من در حسرت دیداری دیگر با آن سرباز پاکباز اسلام به آسمان چشم دوخته ام. شهادت این اسوه مجاهدت و فداکاری را به خانواده صبور ایشان و مردم شریف لرستان تبریک و تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ می‌خواهم که پاداش ایثارگری‌های کم نظیر و عروج عارفانه این شهید بزگوار را تداوم مسیر او قرار دهد."

محسن رضایی

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟