خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 411353 ارسال پرینت 19333

رکنا: یک کارشناس مسائل عراق با اشاره به انتشار برخی از اخبار مبنی بر این که گردشگران و زائران عراقی با هدف ایجاد روابط جنسی با زنان ایرانی به ایران (با تأکید بر مشهد و قم) سفر می‌کنند، تاکید کرد: تمرکز بر دو شهر مذهبی و شیعه نشین قم و مشهد به عنوان پایتخت‌های روابط جنسی و جوسازی علیه شیعیان عراق نشان می‌دهد باید سرنخ‌ها را در جایی دیگر دید.

به گزارش رکنا، سید رضا قزوینی غرابی در یادداشتی با عنوان «توطئه‌ای جدید برای تفرقه میان دو ملت ایران و عراق» نوشت :چند هفته ای است که برخی رسانه ها و انبوهی از صفحات در شبکه های اجتماعی ایرانی در حال انتشار اخبار و گزارش های مشکوکی درباره شهروندان گردشگر عراقی است که به ایران سفر می کنند. مضمون این گزارشها که همراهی خوانندگان را نیز برانگیخته این است که گردشگران و زائران عراقی با هدف ایجاد روابط جنسی با زنان ایرانی به ایران (با تأکید بر مشهد و قم) سفر می‌کنند!!

آنچه در این گزارش‌های غیر مستند قابل تأسف است این است که برخی رسانه‌های معتبر ایرانی از جمله روزنامه و خبرگزاری‌ها نیز به آن دامن می‌زنند و با تحریک احساسات میهن‌پرستانه منجر به تحریک احساسات عرب‌ستیزانه در میان مردم می‌شوند. یعنی درج چنین اخبار زردی که معمولا شبکه‌های اجتماعی یکی از تریبون‌های چنین اخباری است به رسانه‌های رسمی و نیمه رسمی سرایت کرده است.

در چنین شرایط اقتصادی که ایران درگیر موضوع کاهش ارزش پول ملی و تورم فزاینده است که آثار آن شامل همه بخش‌های آن شده، گردشگران کشورهای همسایه یعنی عراق، افغانستان، ترکیه و آذربایجان تابستان امسال بیش از هر زمان دیگری به ایران سفر کرده اند.

اما این اتهامات سنگین تنها متوجه گردشگران عراقی آن هم در برهه کوتاه مانده به ماه محرم و صفر و مراسم اربعین و حضور ایرانی ها در عراق شده است. گویی گردشگران کشورهای دیگر نمی دانند در مشهد و قم سکس ارزان قیمت وجود دارد و این رانت اطلاعاتی تنها در اختیار عراقی‌هاست و اینکه آن زنان ایرانی هم تمایلشان فقط به عراقی‌هاست !

درست است که عراقی‌ها بیش از سایر شهروندان کشورهای همسایه ایران به آن سفر می کنند اما جمعیت بالای شیعیان این کشور، سختی غیرقابل توصیف گرمای آن و قطعی برق آن، و دید سنتی شیعیان عراق به ایران به همراه سقوط Fall ارزش تومان و ارزان تمام شدن این سفر برای عراقی ها را می توان دلیل حضور انبوه عراقی ها در ایران دانست.

دروغ هایی مانند اینکه “اغلب عراقی ها” برای خرید ما یحتاج روزانه خود مانند مرغ و ماهی به ایران می آیند یا اینکه مردان عراق حتی در کنار زن و دختران خود به زنان ایرانی متلک می گویند یا اینکه شش هزار خانه در مشهد برای فساد مردان عراقی سرویس می دهند و حتی اظهار نظر نادرست یک مسئول ایرانی که گفته بود عراقی ها گردشگر به شمار نمی روند و انتشار طوطی وار آنها توسط برخی رسانه های مدعی حرفه ای بودن مشکوک و مایه تأسف است.

مرداد ماه امسال به مدت ۲۰ روز به بغداد و برخی شهرهای جنوبی آن سفر داشتم. حجم بالای متقاضیان دریافت گذرنامه که فهمیده می شد برای سفر به ایران آماده می شوند بی‌سابقه بود. قسمت اعظم این افراد خانوادگی برای ثبت درخواست به ادارات گذرنامه مراجعه کرده بودند و کمتر مرد مجرد یا جوانی دیده می شد. در گفت‌وگویم با یکی از افسران گذرنامه نجف متوجه شدم که در همان بازه کوتاه زمانی ۲۷ هزار درخواست تنها در این شهر برای گذرنامه ثبت شده در حالی که آمادگی این اداره تنها برای ۷ هزار نفر بوده است.

همه عراقی‌ها از سقوط ارزش تومان نسبت به دینار و دلار مطلع بودند و با توجه به گرمای کلافه کننده کشور، از این موضوع هم برای رهایی از گرما و مسافرت ارزان به ایران زیبا استفاده کردند.

اما اینکه ممکن است تعدادی از این افراد به دلایل مختلف به ایران سفر کنند نمی تواند بهانه ای برای تخریب صدها هزار عراقی باشد که با نیت گردش و زیارت وارد ایران شده اند به ویژه آنکه در چنین شرایط سخت اقتصادی، صدها میلیون دلار ارز وارد کشور می کنند و منجر به رونق گردشگری در عمده شهرهای توریستی کشور - نه فقط مشهد و قم بلکه تهران و اصفهان و شمال و تبریز - می شوند.

توجه به آمارهای منتشر شده رسمی در ایران نشان می دهد گردشگران عراقی سالانه یک میلیارد و دویست میلیون دلار ارزآوری برای ایران دارند (اظهارات حمیدی، اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق). علاوه بر اینکه در سال ۷۰۰ میلیون دلار توسط گردشگران عراقی برای درمان خود در ایران ارز وارد کشور می‌شود.

تردیدی نیست که ادامه چنین ادعاهای غیر مستند و فاقد ارزش و غیر اخلاقی علاوه بر تضعیف صنعت گردشگری ایران باعث ایجاد فضای ستیز و تنش میان شهروندان دو کشور همسایه خواهد شد.

یکی دو سال قبل بود که الشرق الاوسط عربستان در گزارشی مدعی شده بود که مردان ایرانی در اربعین به دنبال روابط جنسی با زنان عراقی هستند گزارشی که جنجالی شد و منجر به حذف آن از روزنامه و واکنش عراقی ها نسبت به توهین به ناموس خود و زائران اربعین شد. اکنون نیز تمرکز بر دو شهر مذهبی و شیعه نشین قم و مشهد به عنوان پایتخت های روابط جنسی و جوسازی علیه شیعیان عراق نشان می دهد باید سرنخ ها را در جایی دیگر دید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

مرد دوجنسه عشوه آمد و دکتر به جای بوتاکس سیمان تزریق کرد+ عکس

خانم معلم هنر سبیل پسری را با چسب کند

مردان ایرانی 169 زن جوان عراقی را در اربعین باردار کردند!؟

تجاوز به یک هزار دختر از سوی معلم یوگا + فیلم +18

وحشتناکترین اعدام در تاریخ ایران! + جزییات

فیلم لحظه شلیک به خزائی و فرار قاتل خونسرد در خیابان شلوغ + جزییات

این 2 مرد ایرانی با ریش های بلند را می شناسید؟! / آنها اقدام شومی داشتند! + فیلم

مرد متجاوز روی بدن زینب 17 ساله با تتو یادگاری نوشت! + تصاویر

بلای شوم مرد عرب بر سر 2 دختر جوان! + عکس

این جمجمه مردانه حرف می زند ! + فیلم

تجاوز وحشیانه به دختر 12 ساله  در خانه پدری / 3 شیطان لباس های او را کندند و ... + عکس

لیلا دور از چشم شوهرش با پسر صاحبخانه خلوت می کرد!

مردان عراقی در مهمانی شیطانی با زنان ایرانی فیلم گرفتند / آقایان! فیلم شیطانی را ببینید و بعد کارشناسی کنید!

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

 • ناشناس 27 2

  کدام دروغ تحقیق کنید من باچشم خودم دیدم --مثل کبک سرتون رو تو برف کردید عین واقعیت است تحقیق کنید

 • امیر 22 1

  یعنی این چیزایی که نوشتید را خودتون باور کردین؟؟؟
  دروغ چی؟کشک چی؟پشم چی؟
  همش درسته.برید عکس و فیلماش را ببینید(البته متاسفانه فقط برای تایید)
  از کی دارین دفاع میکنین؟؟؟
  اون همه شهید و جانباز و اسیر و..... دادیم که ناموسمون دست این نجس های کثیف نیفته.
  یادتون رفته چندتا شهید دادیم تا فقط جسد یه زن ایرانی را که برهنه بود از اونجایی که این کثافتا اویزون کرده بودن بیارن پایین؟؟؟
  از خدا بترسین اینقد دروغ نگین

 • محمد 20 1

  شما که راست میگید. ولی اون جونایی که رفتن و شهید شدن، برای دفاع از ناموس ایران و ایرانی بود که الان ...

  • ناشناس 1 0

   اقا مگه اینا ایرانی هستن، اینا هم از جنس خودشون هستند ، بخدا شرمنده خون شهدا هستیم، بسیج و بسیجی کجاست ؟

 • سربازجنگ 6 0

  زمان جنگ من دریکی ازشهرهای استان رضوی سربازبودم وازاسرای عراقی نگهبانی می دادم .یادم هست یک دبیرستان دخترانه درخیابان نزدیک کمپ وجودداشت که اسرا خیلی تمایل داشتنددرمقابل آن دبیرستان تجمع ویا عبورکنند. من چون بهانه عبور آنهارافهمیدم به افسرنگهبان گزارش داده ووبعدازتاییدموضوع محوطه مدرسه راباچادرپوشاندندومسیررفت وآمداسراراعوض کردند.

 • علی 6 0

  واقعا که ! یعنی این پول کثیف اینقدر ارزشو داره که اینطور چشم به خون شهدا میبندید .

 • sm 3 0

  سلام
  در سفر کربلا تو یکی از این موکبها با یکی آشنا شدم میگفت میام صیقه کنم
  من مردمو زنده شدم
  به زور خودم نگه داشتم

 • ناشناس 8 0

  در یک جمله آقای به اصطلاح کارشناس خفه شو....اول برو کلیپ ها رو ببین بعد حرف مفت بزن....

 • مهدی 2 0

  واقعا خیلی خبر کذبی میفرستی

 • ایرانی 3 0

  حناق نمی گیرید اینقدر دروغ میگویید همه چی شایعه است مردم را چی فرض کردید

هم اکنون دیگران می خوانند