کدخبر: 379579 ارسال پرینت 113

رکنا: مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به توانمندی های متخصصان کشورمان در امر ساخت ، تعمیر و نگهداری مراکز نیروگاهی گفت: پیشنهاد بازسازی ، تعمیر و نگهداری نیروگاه های کشور سوریه به این شرکت ایرانی ارائه شده است.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، عین الله صالحی روز شنبه در نشست با خبرنگاران در فردیس اظهار داشت : ظرفیت نیروگاه های کشور سوریه 8 هزار مگاوات است که در حال بررسی این پیشنهاد هستیم .

وی با بیان اینکه متخصصان ایرانی در صنعت نیروگاهی ، حصار تحریم ها را شکسته اند، گفت: اکنون بخش عمده تجهیزات نیروگاه ها از جمله توربین ها در داخل کشور تولید یا بازسازی می شود.

صالحی با بیان اینکه ظرفیت تولید برق کشور 80 هزار مگاوات است ، گفت: سالانه بخش عمده ای از تجهیزات و امکانات نیروگاهی کشور تعمیر اساسی یا جزیی می شود.

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران بیان داشت: امروزه در ساخت پره های توربین بخار و پره های کمپرسور در ابعاد مختلف به خودکفایی رسیده ایم.

صالحی افزود: دانش و تکنولوژی در تعمیرات اساسی یک توربین نیروگاهی به حدی رسیده که از صفر تا صد آن در داخل کشور انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت هر پره توربین نیروگاهی در داخل از خروج ارز جلوگیری می کند، بیان کرد: سال گذشته 15 میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با بیان اینکه یکی از روتورهای نیروگاه بعثت تهران دچار نقص فنی شده است ، گفت: اکنون متخصصان ایرانی در حال تعمیر اساسی و راه اندازی این روتور هستند.

صالحی ادامه داد: قیمت توربین نیروگاه بعثت تهران 35 میلیارد تومان است که برای تعمیر آن کمتر از 2 میلیارد تومان هزینه شده و در واقع 33 میلیارد تومان صرفه جویی شده است.

وی یاد آور شد که صنعت نیروگاهی ایران با اعمال تحریم در 2 دهه اخیررشد چشمگیری کرده و شرکت های ایرانی در جهان به برند بین‌المللی تبدیل شده اند.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها