سیاسی جهان کدخبر: 290466 ارسال پرینت 73

رکنا: دونالد ترامپ در گفت‌وگویی تلفنی با نخست وزیر استرالیا با انتقاد از توافق هسته‌ای اوباما با ایران گفت که این توافق من را می کشد.

رکنا سیاسی: روزنامه واشنگتن پست گفتگوی تلفنی میان دونالد ترامپ Trump رئیس‌جمهور آمریکا و مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا را روز پنج شنبه منتشر کرد.

در بخشی از این گفت‌وگو ترامپ به ترنبال می گوید من نمی دانم که او(اوباما) چه چیزی از این توافق‌های استارت و برجام عایدش می شد. من نمی دانم که این افراد را از کجا پیدا کردند تا با آن‌ها این توافق های احمقانه را امضا کنند و این موضوع من را می کشد.

ترنبال در پاسخ می گوید: نه ، شما نمی میرید.

ترامپ در ادامه می گوید : این افراد در هفته اول کاری من ،من را به عنوان یک رهبر ناکارآمد و ضعیف قلمداد می‌کنند و این برای من کشنده است.

ترنبال در پاسخ ادامه می‌دهد: واضح است که این توافق آنچه که شما می خواهید نبوده است اما شما به آن پایبند خواهید بود. ترامپ نیز می گوید من چاره ای ندارم. من باید بگویم که چاره ای ندارم جز اینکه به توافق رئیس‌جمهور قبلی خودم احترام بگذارم. من فکر می‌کنم این یک توافق وحشتناک است. توافقی مضمحل کننده که من هرگز آن را امضا نمی کردم. این یک شرمساری برای آمریکا است. 

شایان ذکر است به علت حمایت روسیه ، آلمان ، فرانسه ، چین و انگلیس از برجام  احتامال مرگ زود رس ترامپ افزایش یافته است .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر