سیاسی کدخبر: 279826 ارسال پرینت 300

رکنا: به گزارش الحدث، نایف الشمری در مصاحبه با این شبکه گفت: داعش با منفجر کردن بیش از هفتصد دستگاه خودروی بمبگذاری شده در بخش غربی موصل، این منطقه را به طور کامل ویران کرده است.

رکنا سیاسی: نماینده مجلس عراق اعلام کرد، گروه تکفیری صهیونیستی داعش ISIS بیش از هفتصد دستگاه خودروی بمبگذاری شده را در بخش غربی شهر موصل منفجر کرده است.

به گزارش الحدث، نایف الشمری در مصاحبه با این شبکه گفت: داعش با منفجر کردن بیش از هفتصد دستگاه خودروی بمبگذاری شده در بخش غربی موصل، این منطقه را به طور کامل ویران کرده است.

الشمری افزود: آنچه در شهر موصل و به طور مشخص بخش غربی آن رخ داد، شبیه زلزله است و هشتاد درصد از این منطقه ویران شده است. بیمارستان ها، شبکه های آب و فاضلاب و خانه های مردم بر سر آنها به علت استفاده گروه تروریستی داعش از بیش از هفتصد خودروی بمبگذاری شده، خراب شده است. من پیش بینی می کنم بازسازی شهر موصل و بازگرداندن آن به شرایط گذشته به بیش از پنجاه میلیارد دلار بودجه نیاز دارد. بیمارستان ها، پل Bridge ها و دانشگاه ها در موصل به طور کامل ویران شده است.

وی خاطر نشان کرد: داعش از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کرد. تک تیراندازان داعش، غیرنظامیانی را که برای خروج از مناطق تحت کنترل این گروه تلاش کنند، هدف قرار می دهند. سه روز پیش، شش عامل انتحاری زن از تروریست Terrorist های داعش خود را در میان آوارگان از جمله زنان و کودکان منفجر کردند. آخرین عامل انتحاری زن که خود را در بخش قدیمی موصل منفجر کرد، تبعه تونس بود. بقیه عاملان انتحاری داعش از اتباع دیگر کشورها هستند. از نظر نظامی، موصل به طور کامل سقوط Fall کرده است. یگان های عراقی که در نبردها در مناطق شهری شرکت می کنند، آموزش دیده هستند و با کمترین تلفات در میان غیرنظامیان، تروریست ها را ریشه کن می کنند. اعلام پیروزی نهایی در موصل به زودی صورت خواهد گرفت. آنچه سازمان ملل درباره هزینه یک میلیارد دلاری بازسازی موصل می گوید، فقط برای آواربرداری کافی است. باید ائتلاف بین المللی برای بازسازی این شهر هم تشکیل شود. شهروندان چگونه می توانند به موصل بازگردند در شرایطی که خانه هایشان ویران شده است. آوارگان موصل در داخل چادرها با توجه به گرمای شدید هوا، شرایط بسیار دشواری دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر