کدخبر: 434399 ارسال پرینت 152

رکنا: داریوش احمدی فعال و همیار محیط زیست سوادکوه با تعبیه دوربین در کریدورهای حساس در ارتفاعات این شهرستان تصاویر شگفت انگیزی را از تنوع زیستی کم نظیر در یک منطقه آزاد ازجمله، پلنگ ایرانی، خرس قهوه ای و توله هایش، مرال نر و ماده و گوساله، گرگ خاکستری، کل و بز وحشی، خوک وحشی، تشی، کبک دری و انواع پرندگان وحشی به ثبت رسانده است.

حجم ویدیو: 3.01M | مدت زمان ویدیو: 00:01:26

یکی از فعالان بومی محیط زیست سوادکوه طی ماه های اخیر با تعبیه دوربین های تله ای در زیستگاه های واقع در ارتفاعات این شهرستان تصاویر زیبا و شکفت انگیزی را از حیات وحش این شهرستان به ثبت رسانده است.

آقای داریوش احمدی پور در این مدت موفق شده است تصاویر کم نظیری از گونه های ارزشمندی چون پلنگ، خرس قهوه ای، مرال، کل و بز وحشی، کبک دری، گراز، گرگ، تشی و … را ثبت نماید.

این تنوع زیستی شگفت انگیز در مناطق آزاد سوادکوه و در عرصه هایی تهیه شده است که جزو مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست و حتی جزو مناطق شکار ممنوع نیز محسوب نمی شود.

بطور حتم این تنوع زیستی و این زیستگاه غنی آنهم در منطقه ای آزاد، بیانگر تلاش بی وقفه و دلسوزانه نیروهای محیط زیست و مردم شهرستان سوادکوه است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها