رک پلاس استایل کدخبر: 240619 ارسال پرینت 11

رکنا: زنان زیبا در همه جای دنیا حضور داشته‌اند و تمایل به زیباتر شدن از هزاران سال پیش در میان آنان وجود داشته است. در آن دوران از وسایلی برای آرایش کردن خود استفاده می‌کردند که تصور آن برای استفاده‌ی امروزه کاملا غیر ممکن است.

مواد تشکیل دهنده‌ی لوازم آرایش به مرور تکامل یافته و تغییر کرده است. این تکامل به دلیل علاقه‌ی زنان به آرایش و زیبایی است که به مرور در طی 100 سال گذشته شاهد تغییرات زیادی در این صنعت بوده‌ایم.

حقایقی درباره‌ی بعضی از لوازم آرایشی وجود دارد که به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1. اولین لاک ناخن 3000 سال پیش در چین اختراع شد و برخلاف فرمول امروزی آن، از موادی مانند موم، صمغ، سفیده‌ی تخم مرغ و پودر رنگی درست شده بود.

2. یکی از پادشاهان رم در طول سلطنت خود بادبان‌های کشتی خود را با عطر خیس می‌کرد تا عطر و بوی رم قبل از رسیدن به مقصد به مشام برسد.

3. اولین ریمل مژه و ابرو توسط Eugene RIMMEL در قرن 19 ساخته شد و در بسیاری از کشورها، کلمه‌ی RIMMEL "ریمل" را برای ماسک رنگ آمیزی مژه و ابرو ترجمه کرده‌اند .

4.خاصیت درخشندگی و براقی‌ای که در لاک‌ها و رژلب‌ها وجود دارد از فلس ماهی گرفته می‌شود. تولیدکنندگان لوازم آرایشی هنوز هم جایگزین بهتری برای این منظور پیدا نکرده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: زیباموناخبار مرتبط

ارسال نظر