رک پلاس تکنولوژی کدخبر: 296214 ارسال پرینت 63

رکنا: در جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن پیام‌رسان وایبر، امکان تغییر شماره تلفن و مدل گوشی موبایل، بدون از بین رفتن اطلاعات اپلیکیشن فراهم شده است.

تا به امروز، اگر شماره تلفنی را که به اکانت وایبر (Viber) متصل است، تغییر می‌دادید، تمام اطلاعات برنامه از بین می‌رفت. این اتفاق برای کاربران حرفه‌ای که در گروه‌های زیادی عضو هستند، موضوع آزاردهنده‌ای محسوب می‌شد؛ اما در جدیدترین نسخه از اپلیکیشن که مدتی پیش منتشر شد، قابلیت تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات و انتقال آن به شماره تلفن جدید، مهیا شده است.
وایبر
این قابلیت نه تنها تمام مکالمات را نگه می‌دارد، بلکه شماره‌های ثبت شده، حساب‌های عمومی و حتی بسته‌های استیکر را هم ذخیره می‌کند. برای این کار کافی است از منوی تنظیمات برنامه وارد بخش حساب کاربری شوید و گزینه‌ی «تغییر شماره تلفن» (Change Phone Number) را انتخاب کنید. سپس از شما پرسیده می‌شود که آیا تنها شماره تلفن را تغییر می‌دهید یا قصد دارید از گوشی جدیدی هم استفاده کنید؛ پس از تائید شماره تلفن و گوشی جدید، تمام اطلاعات برنامه منتقل می‌شود و می‌توانید از حساب کاربری وایبر خود در شماره تلفن جدید استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اگر قرار است همراه با شماره تلفن، گوشی خود را هم تغییر دهید، باید ابتدا اطلاعات وایبر را در گوگل درایو ذخیره کنید؛ البته این کار کاملا خودکار و توسط خود اپلیکیشن انجام می‌شود. سپس وقتی وایبر را در گوشی جدیدتان نصب کنید، می‌توانید تمام اطلاعات‌تان را از طریق گوگل درایو به‌دست آورید. در نهایت، پیغامی حاوی موضوع تغییر شماره تلفن، برای تمام تماس‌های شما ارسال می‌شود.
وایبر
این موضوع برای کاربران وایبر که مجبورند شماره تلفن یا گوشی خود را تغییر دهند، خبر خوبی محسوب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر