رک پلاس تکنولوژی کدخبر: 279648 ارسال پرینت 212

رکنا: بسیاری از افرادی که زیاد سفر می روند با این مساله رو به رو می شوند که در فرودگاه به دنبال یکی از کارکنان بگردند تا از او پرسشی را بپرسند. اما برای افرادی که وارد بزرگترین فرودگاه کره جنوبی می شوند این مساله دیگر قدیمی شده است.

فرودگاه اینچئون کره جنوبی کارکنان جدیدی دارد ، رباتی که در ترمینال پروازهای خروجی این فرودگاه به سوال مسافران پاسخ می گوید.
نام او "ترویکا" است ، یک ربات که توسط شرکت الکترونیکی LG طراحی شده است تا به مسافران کمک کند بتوانند گیت پرواز خود را پیدا کنند.
"ترویکا" 140 سانتی متر قد دارد و مجهز به یک صفحه نمایش مستطیلی شکل است که آن را شبیه به یک تلفن هوشمند بزرگ کرده است ، این صفحه نمایش می تواند اطلاعات مربوط به پرواز ، نقشه فرودگاه و اطلاعات هواشناسی را نشان دهد. او همچنین به مسافران می گوید چقدر زمان می برد تا از جایی که هستند به گیت پروازشان برسند و حتی اگر مسافری بخواهد ، ترویکا او را تا گیت پرواز همراهی می کند. ترویکا به نام خود عکس العمل نشان می دهد.
رباتی که در فرودگاه به استقبال مسافران می آید ‏

مسافران می توانند بلیت خود را در اختیار این ربات قرار دهند تا اسکن کند و اطلاعات مربوط به این پرواز را به او نشان دهد. سپس ترویکا از مسافر می پرسد آیا می خواهد او را تا گیت پرواز همراهی کند ؟ که در این صورت باید مسافر در نزدیکی او حرکت کند تا ترویکا بتواند او را ببیند و به درستی همراهی کند.
هرچند این پدیده ی الکترونیکی هنوز در فرودگاهها بسیار شناخته شده نیست اما نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است و بدون شک ربات ها در کره جنوبی شناخته شده تر هستند و در بسیاری از کارخانه ها از آنها کمک گرفته می شود و این عجیب نخواهد بود چنین پدیده ای را در یکی از فرودگاههای این کشور نیز دید. هرچند آنها معتقد نیستند که با روی کار آمدن ربات ها ، تعداد نیروهای انسانی فرودگاه کاهش می یابد ، بلکه ربات ها را نیروهای کمکی موجود در فرودگاه می دانند ، بخصوص در روزها و ساعتهای شلوغ یا نیمه شب ها و با توجه به اینکه کره جنوبی میزبان مسابقات المپیک زمستانی سال 2018 است ، آنها در نظر دارند تا محیط فرودگاه این کشور برای رفت و آمد ساده تر و کاربردی تر شود.
رباتی که در فرودگاه به استقبال مسافران می آید ‏
رباتی که در فرودگاه به استقبال مسافران می آید ‏
"ترویکا" تا پایان ماه جولای خواهد توانست به چند زبان صحبت کند : انگلیسی ، کره ای ، چینی و ژاپنی زبانهایی هستند که به زودی ترویکا آنها را می آموزد. همچنین در آینده می تواند اطلاعات بیشتری به مسافران بدهد و به آنها بگوید چه وسایلی را نمی توانند با خود به پرواز ببرند یا چه غذایی در این پرواز سرو می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر