صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد روی ماشین های آمبولانس

به گزارش رکنا از خوزستان، بهزاد پورکیهان گفت: پیرو درخواست یک واحد تولیدی مبنی بر تجهیز خودرو‌های امدادی ون وانا و مراجعه کارشناس اداره نظارت بر اجرای استاندارد به واحد تولیدی، بازرسی خودرو‌های تجهیز شده صورت گرفت و با توجه به انطباق با بند‌های استاندارد مربوطه و تاییدیه سازمان ملی استاندارد مبنی بر منطبق بودن آمبولانس واحد تولیدی با استاندارد ملی، پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شد.

رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد خوزستان افزود: استاندارد ملی ایران به شماره ۴۳۷۴ با عنوان" خودرو‌های پزشکی و تجهیزات آنها-آمبولانس‌ها" از نوع استاندارد‌های اجباری است به این معنی که تمام خودرو‌های آمبولانس تولیدی در کشور ملزم به رعایت بند‌های آن می‌باشند و از لحاظ قانونی تجهیز آمبولانس مغایر با این استاندارد تخلف محسوب می‌شود. این استاندارد برای آمبولانس‌های شهری و جاده‌ای با قابلیت انتقال حداقل یک بیمار کاربرد دارد.

وی گفت: با توجه به حساسیت بسیار زیاد انتقال بیمار از محل حادثه به مراکز درمانی، یک مجموعه استاندارد منسجم برای خودرو‌های امدادی و اجزای آنها، قطعاً در جهت به حداقل رساندن هرگونه ریسک در عملکرد ایمن آمبولانس و تجهیزات داخل آن، کمک خواهد کرد.

کدخبر: 996361 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟