چوب لباسی های افیونی

یکی از شیوه های قاچاق، جاسازی تریاک در چوب لباسی است که از این طریق مواد مخدر را به کشورهای خارجی منتقل می کنند و ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف این محموله افیونی قبل از انتقال به کشورهای دیگر شدند.

گلیم تریاکی

یکی دیگر از شیوه های قاچاق مواد مخدر استفاده از گلیم سنتی است. قاچاقچیان ابتدا تریاک را در آب گرم به مایع تبدیل و سپس گلیم سنتی را که از صنایع دستی ایران محسوب می شود، آغشته به تریاک می کنند و از این طریق به عنوان سوغات کشور ایران به کشورهای خارجی انتقال می دهند. قاچاقچیان در مقصد بار دیگر این گلیم را داخل آب گرم می گذارند و تریاک داخل آن را خارج می‌کنند.

آجیل های تریاکی

قاچاقچیان مواد مخدر شیوه های جدید و با حوصله‌ای را برای انتقال مواد مخدر طراحی می کنند که ماموران پلیس همیشه یک گام جلوتر از آن ها هستند و با اقدامات فنی و پلیسی نقشه قاچاقچیان را برملا می کنند.

یکی از شیوه های انتقال مواد مخدر به خارج از کشور جاساز کردن تریاک در تخمه های ژاپنی است . در این شیوه قاچاقچیان با باز کردن دانه به دانه تخمه های ژاپنی به جای مغز آن تریاک جاساز می کنند که در نگاه اول کاملا شبیه تخمه ژاپنی است و تنها با اقدامات فنی و نگاه تیزبینانه ماموران قابل شناسایی است.

قاچاقچیان در روش های دیگری، مواد مخدر را در پوشش بادام زمینی و فندق بسته بندی می کنند و حتی برای این که سگ های مواد یاب آن ها را شناسایی نکنند، در بسته های پلاستیکی می گذارند و از این طریق مواد مخدر را به عنوان سوغات به کشورهای خارجی منتقل می کنند.

در شیوه دیگری، مواد مخدر را در بسته بندی های شکلات جاساز می کنند که اصلا قابل شناسایی نیست.

3 روش دیگر

از دیگر شیوه‌های قاچاقچیان، جاساز کردن ماده مخدر تریاک در بسته بندی‌ چای، جک ترمز آسانسور و پلوپز است و امروزه از شیوه های مختلف برای جابه جایی مواد مخدر در داخل و خارج از کشور استفاده می‌کنند.

اختلاف قیمت تریاک در ایران با خارج از کشور

قاچاقچیان مواد مخدر اعتراف کردند قصد داشتند که این محموله افیون را به کانادا و آمریکا منتقل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟