به گزارش رکنا، سی و یکم خرداد سال ۹۴ جدال دو همسایه در یکی از خیابان های شهرری به خون کشیده شد و در این میان پیرمرد 62 ساله ای به نام مرتضی جان سپرد.

دقایقی بعد ماموران کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم، عامل قتل را که جعفر 41ساله بود در همان محل بازداشت کردند.

جعفر در همان ابتدا قتل را به گردن گرفت و هفته گذشته در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای آن جلسه فرزندان قربانی برای جعفر حکم قصاص خواستند .

سپس قاتل به دفاع پرداخت و گفت: آن روز از سر کار به خانه برگشتم و در روشویی که در راه پله های خانه مان قرار داشت دست و صورتم را شستم .من برای چند لحظه مقابل پنجره راهرو ایستادم و از پنجره بیرون را نگاه می کردم که پیرمرد فکر کرد خانه آن ها را نگاه می کنم . به همین دلیل به من اعتراض کرد. من به او گفتم اشتباه می کند و من به خانه او نگاه نمی کردم اما قبول نکرد و شروع به فحاشی کرد. من که از این ماجرا عصبانی شده بودم با چاقویی که با آن گل کاری می کردم، مقابل خانه اش رفتم .او مقابل در آمد و با هم گلاویز شدیم اما این دعوا با وساطت همسایه ها پایان یافت و من به خانه برگشتم .

وی در تشریح جنایت گفت: چند دقیقه از این ماجرا نگذشته بود که متوجه شدم پیرمرد مقابل خانه مان آمده و شروع به فحاشی کرده است.از شنیدن ناسزاهای او ناراحت شدم و مقابل در رفتم و از او خواستم تا ساکت شود .سعی کردم به او بگویم اشتباه می کند اما او فحش ناموسی داد و با چاقوی سلاخی همراه داشت به سمت من حمله کرد .من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم در یک لحظه چاقو را از دستش گرفتم و یک ضربه به سینه اش زدم اما فکر نمی کردم ضربه چاقو با قلب او برخورد کند و موجب مرگش شود .

بنابه این گزارش؛ قضات وارد شور شدند و جعفر را به قصاص محکوم کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟