حجم ویدیو: 5.31M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01

میترا استاد همسردوم محمد علی نجفی روز هفتم خرداد در خانه لاکچری اش واقع در برج آرمیتای سعادت آباد تهران به قتل رسید.

دو گلوله به دست و سینه این زن جوان اصابت کرده بود و صحنه قتل در حمام نشان می داد سه گلوله دیگر به دیوار اصابت کرده است. از همان دقایق نخست ، با وجود جنجالی شدن این جنایت در فضای مجازی و انتشار لحظه به لحظه جزئیات این قتل هیچ اثری از محمد علی نجفی نبود و با نوشته هایی که از او در صحنه قتل و خانه دخترش برجای مانده بود پلیس و مقام قضایی هیچ شکی نداشت که قاتل کسی جز وزیر سابق آموزش و پرورش و شهردار مستعفی تهران نیست. هنوز غروب نشده بود که نجفی درحالی که کلت کمری اش را همراه داشت به پلیس آگاهی تهران رفت و تسلیم شد.

نجفی از همان ابتدا درحالی که روحیه ای آشفته داشت به جزئیات و انگیزه قتل میترا استاد اعتراف کرد و با اظهاراتی که مطرح کرد پرده از زندگی آشفته خود با همسر دومش برداشت.

نجفی در بازجویی ها گفت: در یک سالی که با میترا ازدواج کرده ام خیلی تحت فشار بودم. او من را زندانی خودش کرده بود مرتب دعوا می کردیم حتی کتک کاری زیادی داشتیم و او من را به افشای برخی مسائل خصوصی ام که به واسطه این که همسرم بود از آن ها اطلاع داشت، تهدید می کرد. وی درباره روز جنایت گفت: شب دعوای سختی داشتیم او دوباره من را تهدید کرد تا این که صبح پسرش به مدرسه رفت تا امتحان بدهد میترا هم به حمام رفت و تلفن همراهم را هم با خودش برد خیلی عصبی بودم از او شنیدم بعد از حمام بیرون می رود وقتی پرسیدم به کجا می رود گفت به تو ربطی ندارد. نجفی افزود: من از سال ها پیش یک کلت کمری داشتم که چون بدون استفاده بود حتی کارت اجازه حمل سلاح را تمدید نکرده بودم همیشه آن را داخل چمدان پر از لباس می گذاشتم که دسترسی به آن سخت است اما چون به تازگی اسباب کشی کرده بودیم هنوز مخفی اش نکرده بودم و داخل کمد دیواری بود ناگهان سراغ آن رفتم می خواستم میترا را بترسانم روی ضامن گذاشتم که بزرگ ترین اشتباهم بود بعد به حمام رفتم میترا هنوز داخل وان نشده بود. تفنگ را سمتش گرفتم و گفتم این کارهایت را بس می کنی یا نه؟! او ترسید و ملتمسانه خودش را روی شانه هایم انداخت و همزمان دستانم را گرفت و به سمت بالا برد گلوله ها شلیک شدند که به او و دیوار اصابت کردند وقتی میترا بی جان روی زمین افتاد خیلی پشیمان شدم سریع خانه را ترک کردم یادداشت هایی نوشتم که علت قتل را بیان کرده باشم سپس به قم رفتم سرخاک پدر و مادرم از آن ها عذرخواهی کردم بعد برگشتم تا تسلیم شوم.

نجفی

محاکمه فوق العاده

با توجه به جنجالی شدن پرونده این قتل که حاشیه هایش مهم تر از خود جنایت شده بود به ویژه این که نجفی ادعا کرده بود یک مرد مرموز همه رفتارهای او را در واتس آپ به میترا گزارش می کرد خیلی زود کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به قاضی کشکولی در دادگاه کیفری یک استان تهران سپرده شد.

نجفی قتل میترا استاد شهردار تهران

در این مرحله سه وکیل مسئولیت دفاع از نجفی را برعهده گرفتند که وکیل طباطبایی به همراه خانم وکیلی عقبایی و مهم ترین وکیل جنایی که گودرزی قاضی پرونده های جنجالی خفاش شب و شاهرخ و سمیه بود به خواندن پرونده پرداختند و خواستار رفع ایرادها شدند. پس از رفع نواقص روز 22 تیر برای محاکمه نجفی مشخص شد که به صورت علنی برگزار می شود. این درحالی است که خانواده میترا استاد پس از اظهارنظرهای پراکنده و اصرار به قصاص نجفی آخرین روز کاری قبل از محاکمه دو وکیل به دادگاه معرفی کردند.

بنابر این گزارش ،‌صبح امروز این جلسه قضایی آغاز خواهد شد. به نظر می رسد ماجرای این قتل حداقل دو جلسه نیاز داشته باشد که بخشی علنی و بخشی دیگر غیرعلنی خواهد بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟