کدخبر: 379267 ارسال پرینت 2172

حوادث رکنا: مرد جوان به تصور اینکه خطر سرقت فقط برای خانم ها است، با سوارشدن در یک خودرو مسافربرنما، مورد حمله و سرقت قرار گرفت اما سارقان توسط ماموران پلیس در یک سفره خانه سنتی، شناسایی و دستگیر شدند.

از ترس مثل بید به خود می لرزیدم! صدای قلبم را می شنیدم و تیزی چاقو را روی گلویم احساس می کردم، خواهش و تمنا هم اثری نداشت. یکی از آنها با صدای کلفت، گفت: "مثل بچه آدم جیب هایت را خالی کن و حرف مفت هم نزن!"

با دست های لرزان، تلفن همراه و کیف پولم را به او دادم. آنقدر داخل ماشین فشار روی گردنم آورده بود که احساس می کردم خون به مغزم نمی رسد. چشم هایم را بسته بودم و اشک می ریختم.

چند دقیقه ای گذشت؛ خودرو در بیابان های حاشیه شهر توقف کرد. 4 نفر دیگر هم با موتورسیکلت آمدند، قیافه شان نشان می داد که اراذل و اوباش هستند و تا جایی که می خوردم، کتکم زدند. می ترسیدم بلایی سرم بیاورند؛ اما رهایم کردند و پا به فرار Escape گذاشتند! با سر و وضع به هم ریخته، خودم را به اولین کلانتری رساندم.

موضوع را به پلیس Police اعلام کردم و ماموران وارد عمل شدند. پلیس خیلی زود 2 نوجوان شرور را که عاملان اصلی زورگیری های سریالی بودند، را در یک سفره خانه سنتی دستگیر کرد.

مرد جوان نفس عمیقی کشید و افزود: ساعت 9 شب منتظر تاکسی بودم که یک پژو 405 شخصی ایستاد و من سوار شدم. تصور می کردم چون مرد هستم، کسی نمی تواند برایم مشکل ایجاد کند و این مسائل و تهدیدات بیشتر برای خانم هاست؛ ولی حقیقت چیز دیگری بود و لحظه وحشتناکی را تجربه کردم. آنان دزد The Thief از آب درآمدند و مرا ربودند.

توصیه پلیس

بارها در توصیه های پلیسی به شهروندان هشدار داده ایم که برای ترددهای شهری و بین شهری، از خودروهای مسافربر عمومی مانند تاکسی، اتوبوس و مینی بوس های که دارای علائم ویژه است، استفاده کنند تا فرصت سوء استفاده برای مجرمان خیابانی فراهم نشود.

اینکه یک مرد جوان تصور می کند تهدید، زورگیری و سرقت Stealing توسط سارقان مسافربرنما فقط برای خانم ها خطرناک است، تصوری اشتباه بوده؛ چراکه در نمونه هایی شاهد وقوع سرقت با این ترفند از مردان جوان نیز بوده ایم.

همچنین در این رابطه به شهروندان توصیه می کنیم از همراه داشتن پول نقد خودداری کرده و اگر ناچار به این کار هستند، از یک فرد آشنا و مطمئن بخواهند آنها را تا بانک یا مقصد مورد نظر همراهی کند.

یکی از ترفندهای سارقان مسافربرنما، خوراندن شیرینی، نوشیدنی و دیگر مواد خوراکی به بهانه نذری و...، به مسافران است که در این رابطه نیز باید شهروندان عزیز هوشیار بوده و خوراکی و نوشیدنی از افراد ناشناس قبول نکنند.

گاهی نیز افرادی به عنوان مسافر یا حتی راننده در خودروهای مسافربر شخصی غیرمجاز حضور دارند و به بهانه های مختلف و از سر گلایه یا تعریف و تمجیدهای بی جهت، از وضعیت مالی خود و خانواده شان یا با ارائه پیشنهادهای واهی مبنی بر استخدام، ازدواج، تسهیلات بانکی، خرید خودرو و...، سر صحبت را باز می کنند تا اطلاعاتی به دست بیاورند؛ باز هم تاکید می کنیم، ارائه هرگونه اطلاعات شخصی از وضعیت مالی و دیگر موضوعات زندگی خصوصی شما، می تواند زمینه سوء استفاده و کلاهبرداری را برای مجرمان که با چهره ای دوستانه ممکن است خود را به شما نزدیک کنند، متصور سازد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راز سقوط هواپیمای دختر ثروتمند ترکیه ای در ایران / خلبان پرواز کجاست؟!+ عکس

مرد 22 ساله وقتی از زندان مشهد آزاد شد، زنش با مرد دیگری زندگی می کرد + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

اولین عکس از محل برخورد شهاب‌سنگ در قائمشهر

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

7 سال بلاتکلیفی یک مرد در زندان کرج!

زنی که خاک می‌خورد! + عکس

خودکشی هولناک دختر دانشجو / این دختر زیبا در دام یک مرد بود! + عکس

بروس لی بعد از ازدواج با 2 زن مشهور هم رفت و آمد پنهانی داشت +عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها