خط ویژه کدخبر: 254875 ارسال پرینت 16528

رکنا: برگشت خوردن بسته پستی، راز پنهانی عروس خانم را آشکار کرد و داماد جوان به جای تالار عروسی راهی دادگاه خانواده شد.

مجتمع قضایی ونک مثل همیشه شاهد حضور مراجعان زیادی بود. در گوشه‌ای از راهروی طبقه اول، مقابل شعبه 261 پسر جوانی با چهره‌ای آرام ایستاده بود تا برگه‌ای را ضمیمه پرونده‌اش کند.

این جوان بدون آنکه حرفی بزند در میان افکار به هم ریخته خود فقط به دیگران نگاه می‌کرد. او به اتفاقی که زندگی مشترکش را در همان آغاز راه متلاطم کرده بود فکر می‌کرد. و...

«سعید» حالا 30 ساله بود اما از نوجوانی در فروشگاه‌های لاستیک خودرو در مرکز شهر شاگردی کرده بود و پس ازسال‌ها برای خودش کسب و کار موفقی راه انداخته بود. او طی هشت سال گذشته با کار شبانه روزی، یک مغازه کوچک لاستیک فروشی راه انداخته و از سال گذشته به فکر تشکیل خانواده افتاده بود.

سعید قبل از آشنایی با «شیدا» به خواستگاری چند دختر که خواهر و مادرش معرفی کرده بودند رفت اما همسر مورد علاقه‌اش را درمیان آنها ندید. تا اینکه یک روز دختر جوانی برای خرید لاستیک به مغازه‌اش رفت و بعد از چند دقیقه گفت‌و‌گو از سعید خواست در فروختن دو خودرویی که مالک آنها بود کمکش کند.

همین ماجرا باعث آشنایی بیشتر آنها شد و یک ماه بعد سعید به این نتیجه رسید که با توجه به تحصیلات دانشگاهی، شخصیت آرام و نوع پوشش شیدا، او می‌تواند همسر مناسبی برایش باشد.به همین خاطر یک روز از شیدا خواستگاری کرد.

برای سعید صداقت و راستگویی موضوع مهمی بود، به همین دلیل پس از کمی تحقیق محلی درباره حرف­ایی که پشت سر دختر جوان در محل زندگی‌اش شنیده بود، از او سؤالاتی کرد. شیدا هم در پاسخ گفت؛ قبل از آشنایی‌‌شان نامزد داشته اما این موضوع به هم خورده و حالا هیچ‌کس در زندگی‌اش نیست و فقط او را دوست دارد. شیدا حتی گفت که آن دو خودرو را به جای طلبی که خانواده‌اش از یک کلاهبردار داشته‌اند گرفته‌اند.

بدین‌ترتیب پسرجوان با اطمینان خاطر، ازتصمیم قطعی‌اش برای ازدواج گفت. سرانجام مراسم عقد آنها با برگزاری یک جشن خصوصی برگزار شد و عروس خانم با مهریه 614 سکه طلا به عقد داماد جوان درآمد. بعد هم قرارشد سال آینده با برگزاری یک جشن مفصل در باغی بزرگ زندگی مشترکشان را شروع کنند.

در دوران نامزدی مشکل خاصی میان زوج جوان پیش نیامد جز آنکه شیدا گاهی از صبح زود تا عصرازخانه پدرش بیرون می‌رفت. دلیل این موضوع را هم پیگیری شکایت خانواده‌اش از یک کلاهبردار فراری عنوان کرد. تا اینکه یکی از دوستان سعید خبر آورد که شیدا را جلوی مجتمع قضایی خانواده در شرق تهران دیده است.

وقتی سعید با تعجب از همسرش در این باره پرسید، نامزدش گفت که ردی از مرد کلاهبردار پیدا کرده‌اند. چند ماه از این ماجرا گذشت و سعید با انگیزه بیشتری در مغازه‌اش کار می‌کرد تا بتواند هزینه‌های خرید خانه‌ای مستقل، جشن عروسی مجلل و یک سفر رؤیایی را فراهم کند. درست دو ماه پیش بود که داماد جوان با دو بلیت کنسرت و یک دسته گل به در خانه پدرزنش رفت تا عروس خانم را غافلگیر کند. اما ناگهان پشت در پستچی را دید که بسته‌ای برگشتی دردست داشت. او به‌دنبال شیدا بود. سعید بسته را گرفت و وقتی ازسرکنجکاوی آن را باز کرد تا به قول خودش بهانه‌ای برای سر به سرگذاشتن همسرش داشته باشد، ناگهان بادیدن برگه‌های داخل پاکت خشکش زد. دسته گل از دستش افتاد و زبانش بند آمد. اوراق داخل پاکت نشان می‌داد که شیدا دو سال در عقد مردی بوده و حالا با ارسال مدارک شخصی‌اش به یک مؤسسه درخواست وام کرده است. با افشای این راز، برای سعید روشن شد که نامزدش قبلاً ازدواج کرده و ضمن مطالبه مهریه 314 سکه، به جای بخشی ازطلب اش، دو خودرو از همسر سابقش تحویل گرفته است. به این ترتیب روزی که قرار بود سعید برای تعیین وقت تالار عروسی مراجعه کند راهی دفتر خدمات قضایی شد تا با تقاضای طلاق هر چه زودتر راهش را از این زندگی مشترک جدا کند.

از روزی که زن و شوهر جوان به خاطر ماجرای بسته برگشتی بحث و جدل کرده بودند، دو ماه می‌گذشت و آنها در این مدت علیه هم چند پرونده در دادگاه‌های مختلف تشکیل داده بودند. سعید به خاطر فریب در ازدواج و تمکین و شیدا برای دریافت مهریه، نفقه و کتک کاری علیه هم دادخواست تنظیم کرده بودند.

در آن صبح چند روز مانده به آخر سال هم سعید به شعبه 261 دادگاه خانواده آمده بود لایحه‌ای را به پرونده‌اش ضمیمه کند تا شاید از پرداخت 614 سکه مهریه زنی که حتی یک روز با او زندگی نکرده، خود را رها کند. جوان لاستیک فروش در لحظات انتظار برای داخل شدن به دادگاه با خود فکر می‌کرد چرا زندگی مشترک روی تلخ خود را به او نشان داده و چرا چرخ تقدیر به نفع او حرکت نکرده است؟ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 بهمن عبداللهی

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

مرگ مشکوک بهرام در خانه دختر همسر صیغه‌ای‌اش در خیابان نامجو

نقشه زن جوان برای مرد همسایه / تصاویر ویدئویی این زن را لو داد+ عکس

نقشه شوم برای خانم دکتر مجرد/ از من در سمینار علمی خواستگاری کرد و ...

مرد پس از اقدام شیطانی، دختر ن13 ساله را به درخت بست و با چاقو نام خودش را روی بدن او نوشت+عکس

لیلا را پشت شمشادهای اتوبان هل دادم و ... + عکس

مونا مادرش را با کمربند دار زد / زن نگون بخت وقتی دخترش در حمام بود گوشی اش را جواب داده بود!

حمله عجیب مردان مسلح در شب تولد دختر به یک خانه + فیلم و عکس

3جوان هنگام فرار از خانه زن تنها در پشت بام گرفتار شدند و از پلیس کمک خواستند!+فیلم و عکس

میهمانی شیطانی در باغ / دانشجوهای دختر و پسر چه می کردند؟

فروشنده سوپر مارکت از اعدام گریخت اما باید 99 ضربه شلاق بخورد/ این جوان دختر دبیرستانی را به خانه اش برده بود و ...

نقشه شوم 3 دختر دانش آموز برای خانم معلم

بلای عجیبی که زن بدبین بر سر شوهرش آورد/ فقط می خواستم یوسف بیشتر به من توجه کند که ...

احمد 9 ساله را زنده زنده در گورستان دفن کردم!+ عکس قاتل

وقتی پدرم صحبت های وقیحانه مادرم در باره ارتباط های شوم با مردان غریبه را شنید از خود بی خود شد و ...+عکس

آخرین سلفی مرد جویباری با همسر و 2 فرزندش / هر 4 عضو این خانواده داخل خودرو پس از سقوط به کانال آب غرق شدند+عکس

زایمان پنهانی دختر جوان در حمام خانه!/ نوزاد در سطل زباله زنده پیدا شد

نامزدم به خانه همکلاسی پسرش می رفت، تحمل نداشتم تا اینکه ... +عکس

بلای هولناکی که رضا در اتاق خواب بر سر مادرش آورد

دختر 20 ساله حسین را به خاطر بددهنی کشت+عکس

رفتار حیوانی یک مرد با دختر 24 ساله/ این مرد پرونده سیاهی دارد+عکس

توطئه زن خیابانی برای مردان کثیف عراقی در آبادان+عکس

ماشین آلبالویی پریسا چه رازی داشت؟ /نقشه کثیف دختر جوان برای شوهر خواهرش+عکس

نیلوفر خودش به خانه آمد ، قلیون کشیدیم و ... / احمد گفت مادرم در حمام است ولی هیچکس نبود و او به التماس هایم توجه نکرد!

مرگ دردناک راننده تریلی پس از انفجار تانکر + فیلم لحظه حادثه را ببینید

فیلم لحظه دلهره آور انفجار مترو در روسیه +تصاویر

پرایدی که به ترکیه سفر کرد! +عکس

5 جوان خطرناک مست در تونل 9 جاده سرچم اردبیل چه بلای سر مسافران آوردند؟

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • سامان 0 0

    وای خدا
    چقد تلخ
    متاسف شدم