رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اعلام کرد:

خط ویژه کدخبر: 229090 ارسال پرینت 249

رکنا: رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه جزئیات کلاهبرداری بزرگ رئیس مکتب فرش و گلیم و گبه کرمانشاهان را تشریح کرد.

IMG_5019 محمدرضا عدالتخواه رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه

محمدرضا عدالتخواه گفت: رئیس مکتب فرش و گلیم و گبه کرمانشاهان یک فرد سابقه‌دار و شرور است که 25 فقره سابقه مجرمیت دارد.

این فرد حتی به جرم Crime سرقت Stealing مسلحانه در اوین زندانی Prisoner بوده است اما حتی منشی و حسابدار او که پول دیه پدرش را در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بود، از سوابق مجرمانه‌اش خبر نداشتند!

این کلاهبردار، آنقدر گستاخ است که در بازداشت هم تهدید می‌کرد که 23 هزار آدم (سرمایه‌گذار) دارد که همه آنها را به جان دستگاه قضایی می‌اندازد.

این شخص سال 90 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 91 مجوز تولید غیر متمرکز 720 متر مربع فرش در سال را گرفت که سال گذشته به 920متر مربع آن را افزایش داد اما مسئولان مربوطه هیچ نظارتی بر فعالیت او نکردند و این باعث شد که او حتی حق و حقوق کارگرانش را بدرستی پرداخت نکند.

وقتی متهم متوجه شد که از تولید فرش سود کافی در نمی‌آید مسیر فعالیت تجاری خود را به‌طور کامل عوض کرد و با تبلیغ پرداخت سودهایی بالا شروع به گرفتن پول ازمردم کرد. کسانی هم که فریب او را خوردند بیشتر مردمی بودند که اندوخته یک عمر زحمت مشروع خود را در اختیار «مکتب فرش و گلیم و گبه کرمانشاهان» گذاشتند.

متهم طوری عمل کرد که تا روز دستگیری حتی یک شاکی هم نداشته باشد زیرا از سرمایه‌ای که به صورت دریا به دستش می‌رسید به‌صورت قطره چکانی به سرمایه‌گذارانش می‌داد اما طی چند روز گذشته بیش از چهار هزار نفر از رئیس مکتب فرش و گلیم و گبه کرمانشاهان شکایت کرده‌اند و روزی هزار نفر هم به شاکیان او اضافه می‌شود.

خرید اسب‌های یک میلیاردی تا سفرهای شرم آور

این فرد وقتی دید در فرش سود زیادی نمی‌کند، سرمایه مردم را برای خرید سنگ‌های تزئینی و عتیقه جات بکار گرفت و چند تن سنگ عقیق و فیروزه خرید و در ادامه حتی بیش از 100 رأس اسب یک میلیارد ریالی خرید که اکنون نماینده دادگستری مراقب آنهاست که تلف نشوند.

عدالتخواه افزود: رئیس مکتب فرش و گلیم با سرمایه‌مردم مسافرت‌های متعددی به خارج از کشور داشت و به جاهایی سفر می‌کرد که من شرم دارم نام برخی از آنها را اعلام کنم.این فرد از سرمایه مردم 80 خودروی گرانقیمت داخلی و خارجی هم خریده و آنها را زیر پای نزدیکانش گذاشته بود. همان‌هایی که امروز برایش تجمع می‌کنند و در حمایتش شعار می‌دهند.البته سردسته‌های معترضان و حامیان وی را شناسایی کرده‌ایم و برخی از آنان هم‌اکنون زندانی و بقیه هم در حال شناسایی هستند.عده‌ای از همین افراد شایعه راه‌انداخته‌اند که برخی املاک این فرد 2 هزار میلیارد ریال ارزش دارد در حالی که دروغ می‌گویند و این ادعاها ادامه فریب مردم و شعارهای از قبل طراحی شده است.اگر این فرد مال و سرمایه‌کافی برای جبران ضرر مردم را دارد حامیان سینه چاکش اموال را معرفی کنند و بیش از این شعار ندهند.او تجمع در حمایت از این مجرم را غیر قانونی و اخلال در کار دستگاه قضایی دانست و گفت: با تجمع‌های غیر قانونی بشدت برخورد می‌کنیم.

من هم مثل خاوری!

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه گفت: چند روز پیش از دستگیری متهم به او توصیه کردم که دیگر از مردم پول نگیرد و فعالیتش را قانونی کند اما نپذیرفت و در جواب اینکه چقدر به مردم بدهکار است، گفت: من اصلاً حساب و کتابی ندارم و نمی‌دانم چقدر سرمایه‌ نزد من است و چقدر را پس داده‌ام.

پرسیدم اگر با این وضعیت به خارج بروی تکلیف مردم چه می‌شود که گفت: «من هم مثل خاوری!»ضمن اینکه «در زمان دستگیری‌اش، 230‌هزار دلار پول نقد در کمد اتاق رئیس مکتب بود و آنقدر آنجا بی‌حساب و کتاب بود که حدود 20 میلیارد ریال هم در کیسه‌های زباله و فایل پنهان شده بود.»

وقتی تخلفات رئیس این شرکت برای دستگاه قضایی استان محرز شد، بر خود تکلیف دیدیم که مانع او شویم چون اگر مانند برخی مسئولان استان چشم پوشی می‌کردیم برای آخرت خود جوابی نداشتیم. حال آنکه معتقدم باید به ورود بهنگام و قاطع دستگاه قضایی افتخار کرد و از ادامه این اقدام و روند حمایت کرد.

مسئولان غافل الان کجایند؟

عدالتخواه در ادامه اظهار داشت: غفلت برخی مسئولان و گاه حمایت آنان از رئیس مکتب فرش و گلیم هم در جلب اعتماد و فریب مردم بی‌تأثیر نبوده است زیرا برخی مسئولان با رئیس مکتب عکس می‌گرفتند و برایش تبلیغ می‌کردند.او به‌عنوان نمونه به جمله‌ای از یک مسئول استانی اشاره کرد که گفته بود «مردم از مکتب فرش و گلیم و گبه استقبال کرده‌اند چون می‌دانند سرمایه‌شان هدر نمی‌رود.»اما اکنون آن مسئول کجاست که جوابگوی بیش‌از 22 هزار مالباخته باشد. مسئولانی که به این فرد سابقه دار مجوز فعالیت داده‌اند، هیچ نظارتی نکردند که شرکت او نه هیأت مدیره دارد، نه هیأت امنا و نه مدیرعامل و نه‌هیچ حساب و کتابی.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: هر شرکت و نهادی که تبلیغات گسترده‌ای داشت و مسئولانی با رئیس آن عکس یادگاری گرفتند، دلیل بر قانونی و مطمئن بودن آن نیست و نباید گول ظاهر را خورد.

وی همچنین از کسانی که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند خواست با در دست داشتن همه مدارک خود مبنی بر اینکه چه مقدار پول به فرد بازداشت شده داده‌اند، به کلانتری محل زندگی خود مراجعه و فرم مخصوص را پر کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه همچنین از همه کسانی هم که درباره این متهم و اموال او اطلاعاتی دارند، درخواست کرد که دانسته‌های خود را به نهادهای انتظامی و قضایی استان ارائه کنند.

وی به افراد فرصت طلب هم هشدار داد که اگر کسی در این وضعیت به فکر سوءاستفاده و جعل سند برای تصاحب بخشی از سرمایه‌شرکت باشد با برخورد جدی دستگاه قضایی مواجه می‌شودبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

توبه ام را در عروسی شکستم و آلوده شدم+عکس

دوربین‌های مداربسته اقدام وقیحانه 2 پسرخاله‌ را رو کرد +عکس

زن خیانتکار به همراه جوان غریبه شوهرش را کشت / این زن از طلاق می ترسید

دستگیری جوان نابغه ای که مزاحم پلیس می شد + عکس

بلایی شرم آور که ساعت 12 نیمه شب بر سر دختر 19 ساله آمد

خواهرم را تهدید به اقدام زشت کرده بودند / ناچار شدم خلافکار شوم

پلیس منکراتی دستگیر شد + عکس

اعتراف‌های هولناک زن تهرانی به قتل همسر و فرزندانش / پدرم می خواست زن بگیرد مادرم با چاقو به ما حمله کرد + عکس قربانیان

این مرد دو پلیس را کشت + عکس

خواستگار شکست خورده دختر مورد علاقه اش را به گلوله بست / او پدر دختر را به قتل رساند+تصاویر

شکنجه وحشیانه دخترجوان ایرانی از سوی هفت مرد افغان

جدال خونین 2 جوان در نیمه شب ساحل چالوس + عکس

بازیگر معروف از دادگاه سرپرستی فرزندانش را خواست +عکس

5 زن مطلقه تهرانی فریب مرد شیطانی را خوردند

7 اصفهانی در دام سرمایه گذاری یک زن وشوهر در دوبی

شلیک مرگبار به شوهر با اسلحه مرد غریبه+ عکس

مرگ دلخراش دو کارگر در دیگ روغن سوخته

به شوهرم گفتم زن دیگری بگیرد چون درخواست های غیر اخلاقی از من داشت!

جدال خونین 2 جوان در نیمه شب ساحل چالوس + عکس

 

 

پدر؛ فاصله ام را با پدر کم کرد / فیلم مستندی که احساس دختری را برانگیخت

شراره رخام قبل و بعد از تخلیه ژل لب / از بازگشت چهره‌ام به حالت طبیعی خوشحالم +عکس

میز غذای مجلل محمدرضا گلزار، بهاره کیان افشار و دیگر ستاره ها در عاشقانه +عکس

عکس بهرام رادان در کنار سگ شکاری غول پیکر +عکس

ستاره محبوب تیم پرسپولیس در کنار سوپراستارهای مشهور سینمای ایران +عکس

بازیگر زن معروفی که از انتشار چهره بدون آرایش خود ترسی ندارد! +عکس های بدون آرایش

 اخبار مرتبط

ارسال نظر