کرونا در ورامین / وضعیت قرمز شد

به گزارش رکنا، حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول ۵ ماه مبارزه با ویروس کرونا، هیچ‌گاه وضعیت ورامین در شیوع این بیماری به قرمز نرسید ولی در هفته‌های اخیر و موج دوم این بیماری، تعداد افراد مبتلا به این بیماری افزایش یافته و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از روز گذشته وضعیت ورامین به حالت قرمز در آمده است.

وی ادامه داد: وضعیت قرمز ورامین در شیوع ویروس کرونا، وظیفه مردم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک سنگین‌تر کرده تا بتوان در کنار تلاشی که مسؤولان و به ویژه کادر درمانی انجام می‌دهند، شرایط مناسبی را در سطح شهرستان ایجاد کرد.

فرماندار ورامین تصریح کرد: به منظور جلوگیری از افزایش شیوع این بیماری و بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا و استان تهران، از امروز محدودیت‌هایی در برخی از فعالیت‌ها اعمال می‌شود که لغو برگزاری مراسم دعای عرفه و اقامه نماز عید قربان، در این راستا انجام شد.

کاغذلو تأکید کرد: سرعت بالای انتقال ویروس کرونا در سطح شهرستان به این معنی نیست که مردم یا مسؤولان نسبت به مقابله با این بیماری کوتاهی کرده‌ و یا نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بی تفاوت بودند ولی پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت بیشتری رعایت و دنبال شود.

وی اضافه کرد: روز عید قربان، فقط کشتارگاه خورین ورامین مجاز به کشتار دام بوده و مرکز عرضه‌ای در سطح شهرستان ایجاد نمی‌شود.

فرماندار ورامین افزود: فعالیت تالارهای پذیرایی، قلیان‌سراها، برپایی کلیه اجتماعات و همایش‌ها، برگزاری مراسم عروسی و سایر مراسمی که منجر به اجتماع مردمی شود، تا اطلاع ثانوی و رسیدن به نقطه مطلوب ممنوع است.

کاغذلو عنوان کرد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی پربرخورد نیز تا اطلاع ثانونی ممنوع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟