کرونا جان نویسنده سرشناس ایران را گرفت + عکس

 نقی بلالی دهکردی نویسنده و پژوهشگر چهارمحال و بختیاری در پی ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

به گزارش رکنا، نقی بلالی دهکردی از نویسندگان، پژوهشگران و ویراستاران زبان و ادبیات فارسی و نخستین رییس انجمن داستان‌نویسی چهارمحال و بختیاری پس از ابتلا به ویروس کرونا، صبح جمعه در بیمارستان هاجر شهرکرد و در سن ۵۱ سالگی جان باخت.

نقی بلالی دهکردی کیست؟

این نویسنده فقید از سال ۱۳۶۹ با چاپ داستانی کوتاه در مجله جوانان امروز، کار نوشتن را آغاز کرد و از وی آثار و کتاب‌های مختلفی در حوزه داستان، سینما و نمایش و همچنین مقاله‌های متعدد ادبی و پژوهشی در نشریه‌های استانی و کشوری برجای مانده است.

نمایشنامه «لاله‌های واژگون»، «سال نو»،« جای خالی دریا»، «اشتباه کودکانه: داستانی برای کودکان و نوجوانان»، مجموعه داستان‌های کوتاه « قصه‌ای که نگفت...» و «قلب شیشه‌ای» از جمله  آثار این نویسنده و پژوهشگر شهرکردی است.

حضور موثر در صحنه‌های ادبی و هنری به عنوان مدرس، داور جشنواره، بازخوان و نقد و تحلیل فیلم و هنر سینما از دیگر فعالیت‌های مرحوم نقی بلالی دهکردی به شمار می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایرنا درباره این نویسنده فقید اظهار داشت: مرحوم بلالی دهکردی از جمله فعال‌ترین نویسندگان استان در یک دهه اخیر بود که به علت ابتلا به ویروس کرونا مدتی را در بیمارستان بستری شد و با وجود یک دوره بهبودی، متاسفانه به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به این ویروس به کما رفت و ساعت چهار صبح جمعه به دیدار حق شتافت.

ابراهیم شریفی با اشاره به همکاری نزدیک خود با مرحوم بلالی در اجرای نمایش «آینه‌ای در اتاق زرد» یکی از نمایشنامه‌های نوشته شده توسط وی افزود: دوره‌های آموزش نویسندگی و برنامه‌های ادبی بلالی همواره یکی از فعال‌ترین برنامه‌های فرهنگی استان محسوب می‌شد و با وجود شرایط کرونایی نیز این گونه فعالیت‌ها را در بستر فضای مجازی با حضور جمع بسیاری از علاقه‌مندان دنبال می‌کرد.

وی تصریح کرد: مرحوم بلالی از سال ۸۳ تاکنون به صورت مداوم پیگیر برنامه‌های انجمن داستان‌نویسی استان و تربیت نویسندگان جوان بود و در کنار نویسندگی و به ویژه متون ادبیات نمایشی در شعر نیز آثاری از خود برجای گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟