جوان زنجانی یک شبیه به شهرت رسید +جزییات

اهدای عضو جوان زنجانی جان4 نفر را نجات داد. این اقدام 7 اهدای عضو استان زنجان را در سال جاری به ثبت رساند. این اهدای عضو در بیمارستان سینای تهران صورت گرفت. اهدای عضو پس از اعلام مرگ مغزی جوان زنجانی و کسب اجازه از خانواده وی برای اهدای عضو اتفاق افتاد.

به گزارش رکنا، شهریار اماموردی افزود: مرحوم جوان زنجانی بدلیل سانحه رانندگی به بیمارستان آیت الله موسوی انتقال یافته بود که متاسفانه مرگ مغزی وی توسط تیم درمانی محرز شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل وخامت وضعیت بیمار تلاش پزشکان و پرسنل تلاشگر بیمارستان برای نجات وی موثر واقع نشد و پس از اعلام مرگ مغزی بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: با کسب رضایت از خانواده وی، پس از تایید مرگ‌مغزی توسط تیم معالج، روز گذشته برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد که در نهایت با اهدای قلب و کلیه ها و کبد چهار هموطن از مرگ حتمی نجات پیدا کردند و با اهدای نسوج کیفیت زندگی چند انسان هم ارتقا یافت.

اماموردی افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

 وی، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ - شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو اعلام کرد.

اماموردی اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

این مسوول با قدردانی از دست اندرکاران دانشگاه واحد اهدا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی کنونی، همکاری جراحی اعصاب و تیم واحد اهدا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تحقق این امر مقدس بسیار ارزشمند است.

به گفته وی، سال گذشته ۲۰ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان ثبت شد.

گفتنی است، شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟