گنج 1.5 میلیون دلاری در استفراغ نهنگ! + عکس

به گزارش رکنا، ماجرا از این قرار است که 35 ماهی گیر یمنی روز شنبه در حدود ۳۰ کیلومتری خلیج عدن لاشه یک نهنگ عنبر بسیار بزرگ را مشاهده و آن را به ساحل منتقل می کنند و پس از انتقال شکم نهنگ را می شکافند و از داخل شکم او استفراغ این حیوان را که ارزش بالایی دارد، خارج می کنند.

به گفته یکی از این ماهی گیران وزن این استفراغ 127 کیلوگرم بوده که هر کیلوی آن حدود 12 هزار دلار قیمت دارد. این ماده استفراغ توسط دستگاه گوارش نهنگ عنبر تولید می‌شود تا بدن او را در زمان ورود اجسام تیز و سخت به دهان محافظت کند. این ماده که به کهربا هم معروف است به عنوان یک ماده گران قیمت در صنعت عطرسازی استفاده می شود.

گفته می شود چند مرد مسلح در خانه‌ای که این ماده خوش‌بو در آن قرار دارد برای محافظت مستقر شده اند. کاربری نوشت: «استفراغ یک نهنگ 1.5 میلیون دلار قیمت داره بعد به ما می‌گن اشرف مخلوقات!» کاربر دیگری نوشت: «آیا جنازه این نهنگ هایی که توی سواحل کشور ما پیدا می شن از این استفراغ ها ندارن؟» کاربری هم نوشت: «وقتی خدا بخواد به آدم رو کنه این جوری رو می کنه. بی منت یک شبه زندگیت رو از این رو به اون رو می کنه.»آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟