آتش سوزی گسترده در پارک ملی بمو شیراز / خودروی محیط بانان سوخت
حجم ویدیو: 5.76M | مدت زمان ویدیو: 00:00:47

خودروی محیط بانان شیرازی در آتش سوزی گسترده پارک ملی بمو شیراز سوخت.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: آتش‌سوزی در جنگل و ارتفاعات پارک ملی بمو از حدود ساعت ۱۶ عصر یک شنبه 8 خرداد ماه آغاز شده است و با وجود تلاش‌ها برای خاموش کردن آن، تاکنون ادامه دارد.

به گزارش رکنا، محمدهادی قانع شامگاه یکشنبه افزود: بنا بر اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز مبنی بر وقوع آتش سوزی در ارتفاعات کوه های بمو، اکیپ هایی از ایستگاه های ۲۱،۳،۱۲،۱۷ شامل ۴۰ آتش نشان و تیم های امداد کوهستان به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای آتش نشان سریعا در محل قرار گرفتند و تاکنون در عملیات مهار این آتش بزرگ که از حاشیه جاده شروع و به دلیل وزش شدید باد به ارتفاعات رسیده و چندین هکتار از ارتفاعات بمو را در برگرفته است، در حال کمک و امداد رسانی هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه وزش و شدت گرفتن چندین مرتبه باد گسترش این آتش را به دنبال داشته و کار مهار و کنترل شعله های آتش را با سختی مواجه کرده است.

آتش سوزی در پارک ملی بمو شیراز

وی افزود: گسترش سریع این آتش یکی از خودروهای محیط بانان را نیز طعمه آتش کرد.

وی اظهار داشت: با وجود پوشش گیاهی گسترده، نیروهای کمکی از محیط زیست، نیروهای مردمی و نیروهای آتش نشان در محل حادثه حضور دارند.

قانع تصریح کرد: هم اکنون جلسه ستاد بحران جهت کنترل و مهار هر چه زود تر این آتش سوزی بزرگ تشکیل شده است.

گفتنی است، نیرو‌های محیط زیست، مردمی و کوهنوردان برای مهار آتش، به آتش نشانان کمک می‌کنند.

جلسه ستاد بحران برای کنترل و اطفای هر چه زودتر این آتش سوزی گسترده تشکیل شده است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟