کلاهبرداری 50 میلیاردی در همدان / متهم در سفر به پاکستان دستگیر شد

فردی به پلیس آگاهی استان همدان مراجعه و از شخص دیگری مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید آپارتمان شکایت کرد.

به گزارش رکنا ، سردار "سلمان امیری" بیان داشت: با توجه به اینکه موضوع در بحث کلاهبرداری و پیش فروش آپارتمان بود در خلال رسیدگی به پرونده موصوف تعداد 11 نفر دیگر تحت عنوان شکات در پلیس آگاهی حضور و اعلام کردند که متشاکی پرونده موصوف یک واحد آپارتمان را به صورت پیش فروش به چندین نفر فروخته و مبالغ هنگفتی از مال باختگان دریافت و متواری شده است.

کلاهبرداری 500میلیارد ریالی از طریق خرید و فروش آپارتمان

این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: دلایل و مدارک شکات جمع آوری و اظهارات آنها اخذ، که معلوم شد هر کدام مبالغی حدودا 40 میلیارد ریال طی چندین مرحله و در فواصل زمانی به حساب های متعدد متهم واریز کرده اند که با توجه به نارضایتی های به وجود آمده و مبلغ بالای کلاهبرداری در مجموع حدود 500میلیارد ریال موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از جمع آوری تمامی مدارک و دلایل شامل قراردادها و رسیدهای واریزی که همگی دال بر موضوع کلاهبرداری داشتند، مشخص شد متهم تمامی مبالغ را تبدیل به دلار و سکه و ارز کرده و متواری شده است.

شناسایی محل دقیق کلاهبردار میلیاردی

این مقام انتظامی افزود: متهم بلافاصله ممنوع الخروج شده و حساب های نامبرده مسدود و با استفاده از رصد اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی در نهایت محل دقیق حضور وی مشخص شد.

سردار امیری افزود: وی در شهرستان "سرباز" استان سیستان و بلوچستان مخفی شده و قصد داشته به صورت غیر مجاز از طریق مرزهای زمینی به کشور پاکستان فرار کند.

دستگیری کلاهبردار در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان

وی بیان کرد: تیمی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این استان به "سرباز" اعزام و با همکاری کارکنان انتظامی آن شهرستان محل اختفاء متهم شناسایی و نامبرده را در یکی از روستاها دستگیر و به استان همدان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان گفت: متهم در تحقیقات صورت گرفته به بزه انتسابی خود اعتراف و به مرجع قضائی معرفی شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟