عملیات ویژه ایران در خلیج فارس / اتفاق در نزدیکی جزیره لارک

قایق مفقود شده در شرق ج زیره لارک پیدا شد.

به گزارش رکنا،  مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از انجام عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن سر نشینان قایق صیادی خبر داد و گفت: با مشارکت کلیه ارگانهای دریایی و همیاران ناجی پس از زون بندی منطقه قایق مفقود شده در شرق جزیره لارک یافت شد.

علی اشتری صبح امروز(۲۸ اسفندماه)در تشریح جزیات عملیات جستجو و نجات دریایی که روز گذشته ۲۷ اسفندماه در آبهای جزیره قشم صورت گرفت بیان داشت: مقارن ساعت ۱۶:۱۰ تماسی مبنی بر گمشدن یک فروند قایق صیادی با سه نفر سرنشین به برج کنترل بندر بهمن قشم اعلام شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم بابیان اینکه نبود هیچگونه ارتباط مخابراتی و عدم اطلاع از موقیت احتمالی شناور مفقود شده،گستره عملیات را وسیع نموده اظهار داشت: طی تماس با مرکز جستجو و نجات استان و فراخوان اعلام شده از سوی این مرکز پایش منطقه با حضور ناجی ۱۲ و بامشارکت ارگانهای دریایی ( نیروهای دریایی ارتش و سپاه ) و نیز همیاران ناجی آغاز شد.

گمشدن قایق در جزیره لارک

وی افزود: خوشبختانه پس دو ساعت عملیات قایق مذکور توسط تیم های جستجو و نجات دریایی در شرق جزیره لارک یافته و هرسه سرنشین این قایق در سلامت کامل به جزیره قشم منتقل شدند.

اشتری در پایان از عموم دریانوردان و هموطنان خواست در صورت هر گونه شرایط اضطرار و یا حادثه دریایی در طول شبانه روز، سریعا با سامانه ۱۵۵۰ (مرکز جستجو و نجات دریایی) تماس حاصل کرده تا هماهنگی های لازم برای کمک رسانی به فرد یا شناور مضطر، انجام پذیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟