فیلم ریزش سکو هنگام سخنرانی معترضان
حجم ویدیو: 2.31M | مدت زمان ویدیو: 00:00:21

نمایندگان کشاورزان در هند خشونت‌های مرگبار در دهلی را که در جریان اعتراض‌های گسترده به اصلاحات کشاورزی در روز‌های اخیر رخ داد، محکوم کردند.

هنگامی که این نمایندگان در حال سخنرانی اعتراضی خود در جمع کشاورزان بودند، ناگهان سکویی که بر روی آن ایستاده بودند فرو ریخت که به گفته مقامات محلی کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

به گزارش رکنا، این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی به سرعت منتشر و بازتابی گسترده در همراهی با کشاورزان معترض داشت.

آن‌ها عناصر خودسر را مقصر بروز اغتشاش‌ها در میان راهپیمایی مسالمت آمیز دانستند و گفته‌اند که اعتراضات خود را لغو نخواهند کرد.

اصلاحاتی که ماه سپتامبر گذشته تصویب شد، تغییراتی در قوانین مربوط به فروش، قیمت گذاری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی ایجاد کرد که برای کشاورزان به مدت دهه‌ها تضمین کننده فروش محصولات و محافظت از بازار آزاد بود.

کشاورزان هندی نگرانند که آزاد و خصوصی‌سازی این بخش سبب کاهش قیمت محصولاتشان شود و شرکت‌های خصوصی با آن‌ها در فروش محصولات سهیم شوند.

 پیشگامان جنبش اعتراضی به اصلاحات کشاورزی

این در حالی است که دولت هند همچنان تاکید دارد که قوانین اصلاحی به کشاورزان امکان می‌دهد که جدا از فروش محصولات به بخش خصوصی، بخش عمده‌ای از تولیدات اصلی خود، چون برنج و گندم را با قیمت‌های تضمین شده به دولت بفروشند.

کشاورزان ایالت‌های شمالی پنجاب و هاریانا که در نزدیکی دهلی نو قرار دارند از پیشگامان جنبش اعتراضی به اصلاحات کشاورزی پیشنهاد و تصویب شده از سوی دولت هند مسحوب می‌شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟