کلاهبرداری تاجر خشکبار از تهرانی / او میلیاردر شده بود

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" ، بیان داشت: مرد جوانی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، با سرمایه ای که به دست آورده قصد داشته یک کسب و کار بزرگ راه بیندازد و برای همین در فضای مجازی به جست وجوی مشاغل مختلف پرداخته که در این حین با شخصی که مدعی بوده از افراد مطرح و تاجر خشکبار است، آشنا شده است.

به گزارش رکنا، وی عنوان کرد: شاکی در ادامه گفت، پس از گذشت مدتی درخصوص نحوه تجارت خشکبار، با وعده هایی که وی مدعی بود، به این شغل راغب شده و خرید و فروش خشکبار را مناسب برای تجارت دیده و تصمیم گرفته مبالغی را به حساب وی واریز کند تا با خرید عمده خشکبار و توزیع آن به صورت خرد بتواند سرمایه ای را در گردش مالی قرار دهد. بدین ترتیب در چندین مرحله مبلغ 10 میلیارد ریال به حسابی که وی اعلام داشته، واریز کرده ولی پس از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکرده است.

رئیس پلیس فتا ابراز داشت: با دریافت شکایت بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و کارآگاهان این پلیس موفق شدند در رصدهای اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم را در یکی از استان های همجوار شهر تهران شناسایی کنند.

سرهنگ گودرزی توضیح داد: با اخذ نیابت قضائی، تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا تهران انتقال دهند.

رئیس پلیس فتا تهران با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف و برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد به کاربران فضای مجازی تاکید کرد: معاملات خود را در فضای حقیقی انجام دهید و بدون دریافت کالا از پرداخت وجه تحت هر عنوانی از قبیل پیش پرداخت، بیعانه، تضمین قرارداد و حسن عمل و ... خودداری کنیدآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟